شش مهاجر ایرانی در دریای شمال بازداشت شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
شش مهاجر ایرانی در دریای شمال بازداشت شدند

پلیس فرانسه شش مهاجر ایرانی را که سعی داشتند با یک قایق پلاستیکی از راه دریای شمال به بریتانيا برسند، در نزدیکی تنگه کاله در دریای مانش بازداشت کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بر اساس بیانیه فرمانداری دریایی مانش فرانسه، روز سه‌شنبه یک کشتی تفریحی بریتانیایی حضور مشکوک این قایق بادی در فاصله ۱۲ مایل دریایی ( حدود بیست و سه کیلومتری) ساحل شهر بولوین- سور-مِر و حرکت آن به سمت سواحل بریتانیا را به گارد دریایی کشورش اطلاع می‌دهد. مقام‌های بریتانیایی همزمان با ارسال یک هلیکوپتر، موضوع را به سازمان امداد و نجات دریایی فرانسه اطلاع داده و این مرکز هم یک قایق نجات ژاندرمری را به منطقه می‌فرستد.


ماموران ژاندرمری فرانسه، شش سرنشین این قایق ۴متری که همگی ایرانی بودند را بازداشت کرده و به پلیس مرزی استان نورد- پا- دو کاله- تحویل می‌دهند.

درحالی که بخش عمده‌ای از مهاجران در منطقه کاله فرانسه تلاش می‌کنند با پنهان شدن در خودروهایی که از راه تونل مانش به بریتانیا می‌روند، خود را به این کشور برسانند، اخیرا گروه‌هایی تلاش کرده اند تا با استفاده از قایق‌های کوچک از دریای شمال عبور کنند. از آغاز سال جاری میلادی، گارد دریایی فرانسه بیش از ده عملیات را برای نجات مهاجران غیرقانونی در دریا اجرا کرده است. این درحالی است که به گفته پلیس فرانسه، در سال ۲۰۱۵ نمونه‌ای از چنین عملیاتی ثبت نشده است.


پس از رای مثبت به جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا، گروهی از نمایندگان مجلس و مسئولان محلی مناطق غربی فرانسه، خواهان برداشته شدن محدودیت‌ها برای حرکت مهاجران به سوی بریتانیا شده اند