Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کاخ سفید: بریتانیا در روابط تجاری فراآتلانتیکی در پایان صف خواهد بود

کاخ سفید: بریتانیا در روابط تجاری فراآتلانتیکی در پایان صف خواهد بود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا که مخالف جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا بود می گوید بریتانیا و اتحادیه اروپا همچنان شرکایی جداناپذیر برای آمریکا باقی خواهند ماند و روابط ویژه لندن و واشنگتن دوام خوا

آگهی

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا که مخالف جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا بود می گوید بریتانیا و اتحادیه اروپا همچنان شرکایی جداناپذیر برای آمریکا باقی خواهند ماند و روابط ویژه لندن و واشنگتن دوام خواهد یافت.

به گفته کاخ سفید در عرصه اقتصاد و در ایجاد بزرگترین منطقه آزاد تجاری جهان با همکاری دو سوی اقیانوس اطلس (آمریکا و اتحادیه اروپا)، بریتانیا حاضر، اما در «پایان صف» خواهد بود.

منتقدان تی تی آی پی، تجارت فراآتلانتیک و سرمایه گذاری مشارکتی (TTIP) بین آمریکا و اتحادیه اروپا می گویند این پیمان در صورت نهایی شدن باعث تضعیف دموکراسی شده و راه را بر صدور مواد غذایی آمریکایی که بلحاظ ژنتیکی دستکاری شده اند باز می کند. سازمان صلح سبز از منتقدان تی تی آی پی است.

از سوی دیگر موسسه اعتبار سنجی مودیز چشم انداز اعتبار مالی بریتانیا را منفی ارزیابی کرد و یرون دایسلبلوم، رئیس یوروگروپ (گروه وزیران دارایی حوزه پولی یورو) گفت که دسترسی بریتانیا به بازار مشترک در اتحادیه اروپا پس از خروج آن از اتحادیه محدود خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراض به برکسیت در ادینبورگ و لندن

روند قانونی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در دوره نخست وزیر جدید آغاز خواهد شد

نتیجه همه پرسی «برکسیت»؛ خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، دیوید کامرون استعفا می دهد