واکنش ساکنان برخی از شهرهای اروپا به برکسیت

واکنش ساکنان برخی از شهرهای اروپا به برکسیت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

واکنش مردم کشورهای مختلف عضو اتحادیه اروپا به نتیجه همه پرسی خروج بریتانیا از این اتحادیه متفاوت بود.

آگهی

واکنش مردم کشورهای مختلف عضو اتحادیه اروپا به نتیجه همه پرسی خروج بریتانیا از این اتحادیه متفاوت بود.

بسیاری این نتیجه را بزرگترین ضربه به طرح اروپای متحد می دانند، اتحادی که از زمان پایان جنگ جهانی دوم به این سو در صدد عملی کردن آن بودند.

دانته پالاندیو، ساکن شهر رم در ایتالیا می گوید: «من شوکه شدم. امروز روزی غم انگیز برای من بود. واقعا روز بدی بود. به اولین چیزی که فکر کردم دخترم بود، با خودم گفتم ما جهان بسیار بدتری را برای آنها به جا خواهیم گذاشت.»

درحالی که بسیاری از تاثیر این جدایی بر اقتصاد اتحادیه اروپا نگرانند، یکی از ساکنان شهر کاله در شمال کشور فرانسه معتقد است که نتیجه این همه پرسی، تغییرات زیادی را به همراه نخواهد داشت و احتمالا تنها در قوانین رفت و آمد به بریتانیا تغییراتی ایجاد خواهد شد. به این معنی که از این به بعد احتمالا به جای کارت شناسایی اروپایی باید گذرنامه به همراه داشت.

او می گوید: «خوب برای سفر به آنجا به یک کارت شناسایی نیاز است، در هر حالتی کارتی لازم است. درباره آنچه مربوط به پول می شود، چیز زیادی تغییر نخواهد کرد. فکر نمی کنم که تغییر بزرگی روی دهد.»

در آتن اخبار مربوط برکسیت به دقت توسط یونانی ها دنبال می شد. اجرای سیاستهای ریاضت اقتصادی در این کشور که از سوی طلبکاران بین المللی تحمیل شده بود، منجر شده است یونانی ها سالهای سختی را سپری کنند.

ماریا، بازنشسته ای ساکن آتن می گوید: «این بهترین کاری بود که آنها انجام دادند و من از صمیم قلب امیدوارم که یونان هم این اتحادیه را ترک کند.»

در اتریش، عدم قطعیت نسبت به آینده و تحولات پیش رو، موضوع گفتگوی میان شهروندان بود.

الفید، ساکن شهر وین می گوید: «من ترجیح می دادم که آنها در اتحادیه اروپا باقی بمانند. امیدوارم که این نتیجه، پیامد منفی نه برای بریتانیا داشته باشد و نه برای ما.»

توماس هومر، یکی دیگر از ساکنان وین می گوید: «بسیار غیرمنتظره بود. باید یاد بگیریم که چگونه با این موضوع برخورد کنیم و امیدوار باشیم که این کار، آغازی بر پایان اتحادیه اروپا نباشد.»

مذاکرات میان لندن و بروکسل برای عملی کردن این جدایی دو سال طول خواهد کشید، دورانی که همچنان بر عدم قطعیتها می افزاید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسکاتلند و ایرلند شمالی: رفراندوم استقلال از بریتانیا برگزار می کنیم

پیشنهاد کمیسیون اروپا: محدودیت رفت و آمد پس از برکسیت برای جوانان «لغو شود»

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند