اسکاتلند و ایرلند شمالی: رفراندوم استقلال از بریتانیا برگزار می کنیم

اسکاتلند و ایرلند شمالی: رفراندوم استقلال از بریتانیا برگزار می کنیم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با تصمیم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا، نیکولا استرجن، وزیر اول اسکاتلند که از مدافعان ماندن بریتانیا و به طبع آن اسکاتلند در اتحادیه اروپاست و نیز ایرلند شمالی، از برگزاری همه پرسی استقلال از بری

آگهی

با تصمیم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا، نیکولا استرجن، وزیر اول اسکاتلند که از مدافعان ماندن بریتانیا و به طبع آن اسکاتلند در اتحادیه اروپاست و نیز ایرلند شمالی، از برگزاری همه پرسی استقلال از بریتانیا خبر دادند.

خانم استرجن گفت: «نمی خواهم تردیدی باقی بگذارم که تمام اقدامات لازم را برای بررسی همه گزینه ها جهت رای دهی مردم اسکاتلند بعمل خواهم آورد. به بیانی دیگر، اقداماتی که جایگاه ما در اتحادیه اروپا و بالاخص بازار واحد را تضمین کند. افراد بسیاری در سال ۲۰۱۴ علیه استقلال [اسکاتلند] رای دادند اما امروز در تصمیم خود تجدیدنظر می کنند، بسیاری از آنهایی که در همین خصوص پیشاپیش با من تماس گرفته اند.»

مارتین مک گینس، معاون وزیر اول ایرلند شمالی نیز با اشاره به همه پرسی و رای بریتانیایی ها به جدایی از اتحادیه اروپا که لاجرم جدایی اسکاتلند و ایرلند شمالی از این اتحادیه را نیز بدنبال می آورد گفت که حق ماست تا آرا و افکار عمومی مردم خود را بسنجیم.

اما با اعلام رای بریتانیایی ها به خروج از اتحادیه اروپا،« شین فین»، حزب جمهوریخواه ایرلند شمالی اعلام کرد دولت بریتانیا صلاحیت نمایندگی منافع اقتصادی یا سیاسی مردم ایرلند شمالی را از دست داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

بلیط بخت‌آزمایی ۱ میلیون پوندی رویای زوج سالمند اسکاتلندی را در روزهای آخر زندگی محقق کرد

در پی «سهل‌انگاری» در اعزام فرزانه فصیحی به اسکاتلند مسئول بین‌الملل فدراسیون دو و میدانی برکنار شد