نماینده پارلمان اروپا: خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به نفع ایران نیست

نماینده پارلمان اروپا: خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به نفع ایران نیست
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

فیلیپ جووَن، نماینده پارلمان اروپا و عضو گروه روابط با ایران در مصاحبه با یورونیوز، جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا (برکسیت) را به ضرر ایران توصیف کرد.

آقای جوون که عضو گروه پارلمانی (حزب مردم اروپا) است در پاسخ به پرسش یورونیوز فارسی درباره پیام توییتری حمید ابوطالبی، معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهوری ایران گفت: «ایران، با توجه به توافق‌ها و مذاکرات اخیر با اروپا، احتیاج به طرف‌هایی در مذاکره دارد که شرایط پایداری داشته باشند. خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا وضعیت را [برای این کشور و همچنین اتحادیه اروپا] ناپایدار می‌کند؛ امری که برای ادامه مذاکرات میان ایران و کشورهای اروپایی به هیچ وجه مناسب نیست.»

صبح روز جمعه و پس از انتشار خبر رای مثبت اکثر شهروندان بریتانیا به جدایی از اتحادیه اروپا، حمید ابوطالبی با انتشار چند پیام در حساب توییتر خود، «خروج انگليس [بریتانیا] ازاتحاديه اروپايی» را « يك “فرصت تاريخي” برای ايران» خواند و افزود که «بايد ازاين فرصت تازه، نهايت بهره را برد.»

٤) خروج انگليس ازاتحاديه اروپايي يك "فرصت تاريخي" براي #ايران است؛بايدازاين فرصت تازه، نهايت بهره را برد.

— Hamid Aboutalebi (@DrAboutalebi) 24 juin 2016

آقای جوون همچنین درباره واکنش مقام‌های روسیه به مساله برکسیت و استقبال سرد آن‌ها از خروج بریتانیا گفت: «درباره روسیه و دیگر طرف‌های اتحادیه اروپا هم همین وضعیت [که درباره ایران به آن اشاره شد] پابرجاست. حاکمان خردمند می‌دانند که در جهان امروز به شرکا و طرف‌های با ثبات نیاز دارند.»

#Brexit Suicide d'une nation. Refonder l'Europe, lui redonner un sens, remplacer la bureaucratie par un projet politique ou disparaître EPP</a></p>&mdash; Philippe Juvin (philippejuvin) 24 juin 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران به دلیل حمایت نظامی از روسیه و سوریه وضع کرد

معاون وزیر خارجه ایران در ابوظبی با طرف‌های اروپایی عضو برجام دیدار کرد

پیشنهاد کمیسیون اروپا: محدودیت رفت و آمد پس از برکسیت برای جوانان «لغو شود»