پدر عمر متین پسرش را یک «تروریست» خواند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پدر عمر متین پسرش را یک «تروریست» خواند

عمر متین عامل حمله به کلوپ شبانه اورلاندو، مرگبارترین حمله تروریستی پس از یازدهم سپتامبر، در نیویورک بدنیا آمد و بزرگ شد اما تباری افغانستانی داشت و پدر و مادرش به ایالات متحده مهاجرت کرده بودند.

پدر عمر متین، صدیق میرمتین، در اولین واکنش اقدام تروریستی پسرش را محکوم کرد و گفت: «آنچه که او انجام داده است اقدامی تروریستی است. آنرا محکوم می کنم. دلم می خواست می دانستم که قصد چنین کاری دارد. اگر می دانستم با دستان خودم او را بازداشت می کردم. تنها چیزی که می توانم به بازمانده های قربانیان این فاجعه بگویم این است که آنها مانند خانواده من هستند و از کاری که پسرم کرده عذر می خواهم غمگین وخشمگینم به همان اندازه که شما هستید. شما خانواده من هستید.»

همسر اول عمر متین که در سال ۲۰۰۹ با هم ازدواج کرده بودند ستاره علیشیرزاده یوسفی بود که به رسانه های آمریکایی گفته است شوهرش با او با خشونت رفتار می کرده و ثبات روانی نداشته است. به همین دلیل هم سال ۲۰۱۱ از هم طلاق گرفته بودند.

در جریان حمله مسلحانه به کلوپ شبانه همجنسگرایان موسوم به پالس در شهر اورلاندو در ایالت فلوریدا ۵۰ نفر جانشان را از دست دادند و بیش از پنجاه نفر زخمی شدند.