فرد وفادار به داعش یک پلیس فرانسوی را کشت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فرد وفادار به داعش یک پلیس فرانسوی را کشت

دادستانی ضد تروریسم پاریس تحقیقات در مورد قتل یک معاون پلیس و شریک زندگی وی را در جریان یک گروگانگیری در یکی از محلات استان ایل دو فرانس آغاز کرد.

دادستان ضد تروریسم پاریس با اعلام این خبر، اظهارات فرد قاتل در جریان مذاکرات با پلیس ویژه و ادعای وی در مورد وابستگی به داعش را دلیل آغاز این تحقیقات عنوان کرده است. بنا به گفتۀ فرماندهی نیروهای ویژۀ مذاکره کننده، در جریان گفت و گوها برای آزادسازی کودک و دوست دختر این افسر پلیس، قاتل که هنوز هویت وی به طور دقیق اعلام نشده بارها وفاداری خود به دولت اسلامی را تکرار کرده است.

پایگاه خبری داعش به نام اعماق نیز بلافاصله پس از این حمله بروی حساب کاربری خود فرد حمله کننده را یکی از جنگجویان داعش معرفی کرد.

پییر هانری براندت، سخنگوی وزارت کشور فرانسه با سنگین بودن تلفات این حادثه در شرح آن می گوید: «این فرماندۀ پلیس توسط حمله کننده به قتل رسیده و پس از عملیات برای ورود به خانۀ این پلیس، جسد دوست دختر وی توسط پلیس کشف شده است. فرد حمله کننده نیز در جریان عملیات پلیس ویژه از پای درآمده است.»

پلیس توانسته کودک سه سالۀ این زوج را که هر دو در کمیساریای مانیانویل خدمت می کرده اند سالم نجات بدهد.

فرانسوآ اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در بیانیه ای ضمن تسلیت به خانوادۀ این دو قربان قول روشن شدن تمامی زوایای این حمله را داده است. قرار است روز سه شنبه نیز جلسۀ فوق العاده ای در کاخ ریاست جمهوری فرانسه برگزار شود. حمله به محل سکونت این زوج پلیس در حالی صورت گرفته که وضعیت اظطراری اعلام شده در این کشور تا پایان ماه ژوییه تمدید شده است.

عامل این حمله ابتدا با ۹ ضربۀ چاقو این افسر پلیس را به قتل رسانده و سپس با ورود به منزل وی، دوست دختر و پسر سه سالۀ آنها را به گروگان گرفته است. به گفتۀ برخی از رسانه های فرانسه، وی همسایۀ این دو مامور پلیس بوده است.