مشکل آشوبگران فوتبال در گفتگو با استاد دانشگاه جان مورز لیورپول

مشکل آشوبگران فوتبال در گفتگو با استاد دانشگاه جان مورز لیورپول
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

درگیری تعدای از حامیان آشوبگر تیم های فوتبال روسیه و انگلستان در جریان جام ملت های اروپا در شهر مارسی، مشکل مواجه با آشوبگری در فوتبال را به بحث روز در فرانسه تبدیل کرده…

آگهی

درگیری تعدای از حامیان آشوبگر تیم های فوتبال روسیه و انگلستان در جریان جام ملت های اروپا در شهر مارسی، مشکل مواجه با آشوبگری در فوتبال را به بحث روز در فرانسه تبدیل کرده است. برای بحث درباره مشکل آشوبگران فوتبال با “ایان ویتفیلد”:
https://www.ljmu.ac.uk/about-us/staff-profiles/arts-professional-and-social-studies/humanities-and-social-science/ian-whitfield
از دانشگاه جان مورز لیورپول گفتگویی کوتاه کرده ایم.

فکر می کنید فرانسه بتواند با جریمه و تهدید به تعلیق تیم روسیه کنترل شرایط را در دست بگیرد؟

ایان ویتفیلد: «پیام های مثبتی امروز صبح (سه شنبه) منتشر شده است، مثلا من شنیدم که سرانجام رفتار حامیان تیم روسیه از سوی کرملین محکوم شده است که قدم مثبتی بشمار می رود. من همچنین گزارش هایی را دیده ام درباره اینکه مقامات فرانسوی تمهیداتی را برای جلوگیری از فعالیت برخی از حامیان تیم روسیه که تهدید بالقوه به شمار می روند اتخاذ کرده اند که این هم اقدام مثبتی است. همچنین گزارش هایی امروز صبح از فرانسه دریافت کرده ام که حامیان تیم انگلستان هم مشاوره هایی دریافته کرده اند برای حضورشان آتی شان در محل تجمع هواداران و دنبال کردن بازی ها.»

پس از حوادث اخیر شما چه توصیه ای به مقامات امنیتی فرانسه در ارتباط با یورو ۲۰۱۶ دارید؟

ایان ویتفیلد:«به نظرم پلیس فرانسه خیلی روی کنترل دیجیتالی و دخالت پلیس های ضد شورش حساب کرده بود و در فیلم های که من دیدم کمتر شاهد دخالت تعهد آمیز پلیس در گفتگو با حامیان تیم ها هستیم. در بریتانیا، شیوه موفقیت آمیز ارتباط با حامیان تیم ها در مراحلی خیلی قبل تر از آغاز درگیری هاست. وقتی شما به شیوه تعهد آمیزی دخالت می کنید و این رابطه را توسعه می دهید گرایش به نوعی خود کنترلی در بین حامیان بیشتر می شود و به این شکل کسانی که ممکن است گرایش به درگیری و ایجاد بی نظمی داشته باشند اغلب بوسیله همراهانشان کنترل می شوند به این دلیل که آنها از رویکرد عقلانی پلیس قدردانی می کنند و می دانند که هدف بنیادی، تامین امنیت حامیان تیمهاست و پلیس می خواهد شرایط را برای تحقق لحظاتی خوب برای همه فراهم کند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جام جهانی ۲۰۳۰ در شش کشور و سه قاره برگزار می‌شود؛ عربستان برای میزبانی ۲۰۳۴ اعلام نامزدی کرد

روایتی از مهاجران افغانستانی در تاجیکستان؛ جایی‌که زندگی به حالت تعلیق درآمده است

پیروزی شیرین پرسپولیس مقابل الدحیل؛ شاگردان یحیی گل‌محمدی با ۱ گل حریف قطری را شکست دادند