Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سولار ایمپالس دو در سفر خود به دور زمین به نیویورک رسید

سولار ایمپالس دو در سفر خود به دور زمین به نیویورک رسید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هواپیمای خورشیدی سولار ایمپالس دو در جریان سفر خود به دور زمین، ساعت ۴ صبح روز شنبه به وقت محلی با عبور از فراز مجسمه آزادی در فرودگاه جان اف کندی نیویورک به زمین…

آگهی

هواپیمای خورشیدی سولار ایمپالس دو در جریان سفر خود به دور زمین، ساعت ۴ صبح روز شنبه به وقت محلی با عبور از فراز مجسمه آزادی در فرودگاه جان اف کندی نیویورک به زمین نشست. این آخرین مرحله از سفر سولار ایمپالس دو در عبور از ایالات متحده آمریکاست.

Le survol de #NewYork par #SolarImpulse 2 : des images impressionnanteshttps://t.co/vJbyj3RmNApic.twitter.com/jQ1Oi0L5oM

— Le Soir (@lesoir) June 11, 2016

تیم سوئیسی این هواپیما در جریان حمایت از کارزار فناوری انرژی های پاک، پروژه پرواز این هواپیما را از ماه مارس سال ۲۰۱۵ از ابوظبی آغاز کردند.

سولار ایمپالس دو بدون حتی یک قطره سوخت فسیلی و با کمک چهار موتوری که با انرژی خورشیدی کار می کنند و حاوی ۱۷ هزار سلول خورشیدی بر روی بالهایش می باشد پرواز می کند. این هواپیما در طول روز برق مازاد را در چهار باطری خود برای پروازهای طولانی تر و در طول شب ذخیره می کند.

طول بالهای این هواپیما به اندازه بالهای بوئینگ ۷۴۷ است و وزنش به اندازه یک اتومبیل معمولی می باشد. این هواپیما می تواند تا ارتفاع ۲۸ هزار پایی (۸۵۰۰ متر) اوج بگیرد و می تواند سرعتی بین ۵۵ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت داشته باشد.

در مرحله بعدی سفر سولار ایمپالس دو، این هواپیما از فراز اقیانوس اصلس عبور می کند تا به اروپا برسد و بعد از آن راهی خاورمیانه شود تا بار دیگر در ابوظبی سفر خود به دور زمین را به پایان ببرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها