فوجیموری با پذیرش شکست در انتخابات پرو برای کوچینسکی آرزوی موفقیت کرد

فوجیموری با پذیرش شکست در انتخابات پرو برای کوچینسکی آرزوی موفقیت کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کیکو فوجیموری شکست خود در انتخابات ریاست جمهوری پرو را پذیرفت.

آگهی

کیکو فوجیموری شکست خود در انتخابات ریاست جمهوری پرو را پذیرفت. یک روز پس از پیروزی پدرو پابلو کوچینسکی، نامزد محافظه کار در انتخابات ریاست جمهوری پرو، رقیب او کیکو فوجیموری با اذعان به شکست خود، برای رئیس جمهوری آینده کشور آرزوی موفقیت کرد و گفت: «برای آقای کوچینسکی و متحدانش موفقیت آرزو می کنیم. مطمئن هستم که او و متحدانش در دولت طی پنج سال آینده در کنار هم خواهند بود.»

در دومین دور انتخابات پرو که یکشنبه گذشته برگزار شد، کوچینسکی، اقتصاددان سابق بانک جهانی با برتری جزئی از فوجیموری پیروز شد.

پدرو پابلو کوچینسکی در دوره ریاست جمهوری نیازمند متحدانی قابل اتکا و قدرتمند است چرا که کیکو فوجیموری، دختر ۴۱ ساله آلبرتو فوجیموری، رئیس جمهوری پیشین این کشور که به جرم فساد و نقض حقوق بشر در حبس است، مخالفان را که اکثریت مطلق کرسی های پارلمان (۷۳ کرسی از مجموع ۱۳۰ کرسی) در دست آنهاست رهبری می کند.

کوچینسکی که از ۲۸ ژوییه رسما رئیس جمهوری پرو خواهد بود می گوید: «ما برای پرو مسلما باید به دنبال بهترین آدم ها باشیم؛ کسانی با بالاترین توانایی ها در حوزه سیاست و نه فقط در حوزه فنی. من تکنوکرات هستم اما در اطرافم به کسانی نیاز دارم که بلد باشند کاخون بنوازند.»

پدرو پابلو کوچینسکی در نخستین مصاحبه پس از پیروزی در انتخاب به نشانه آشتی با رقیبش گفته که در صورتی که پارلمان قانونی در زمینه تخفیف مجازات زندانیان قدیمی به تصویب برساند، او با آن موافقت خواهد کرد. اشاره او به آلبرتو فوجیموری است که در حال گذارندن ۲۵ سال حبسش است.

وابستگی کیکو فوجیموری به پدرش بسیاری را نگران کرده بود که در صورت پیروزی او بار دیگر دوره ای از فساد و استبداد در پرو تکرار شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنان قربانی سیاست عقیم‌سازی اجباری پرو نسبت به تاخیر روند دادگاه اعتراض کردند

بحران سیاسی در پرو؛ در پی یورش پلیس به خانه رئیس‌ جمهور شش وزیر استعفا کردند

حمله غافلگیرانه پلیس به منزل رئیس‌جمهوری پرو؛ ساعت‌های رولکس خانم بولوآرته جنجال‌برانگیز شد