Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تظاهرات علیه مادورو در خیابانهای کاراکاس

تظاهرات علیه مادورو در خیابانهای کاراکاس
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خیابانهای پایتخت ونزوئلا روز چهارشنبه هم شاهد تظاهرات علیه رئیس جمهوری این کشور بودند.

آگهی

خیابانهای پایتخت ونزوئلا روز چهارشنبه هم شاهد تظاهرات علیه رئیس جمهوری این کشور بودند. احزاب مخالف دولت ماه هاست که به دنبال برگزاری همه پرسی برکناری رئیس جمهوری هستند. این همه پرسی خواسته اصلی معترضان هم است.

اما نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور اجازه برگزاری همه پرسی را نمی دهد. آقای مادورو به دلیل بحران اقتصادی و سیاسی، وضعیت اضطراری اعلام کرده است.

مخالفان دولت به دنبال برگزاری همه پرسی تا پایان سال جاری میلادی هستند چون اگر این همه پرسی بعد از۱۰ ژانویه سال آینده میلادی برگزار شود و حتی اگر نیکولاس مادورو در آن شکست بخورد، معاون و هم پیمان او آریستولو ایستوریز عهده دار وظایف ریاست جمهوری خواهد شد و عملا تغییری حاصل نمی شود.

تورم بالای اقتصادی، کاهش شدید واحد پول در برابر دلار و کمبود مواد غذایی، کشور ونزوئلا را از ماه ها قبل دچار بحران شدید اقتصادی کرده است.

حدود پنج ماه قبل، ائتلاف مخالفان که از احزاب میانه رو و محافظه کار تشکیل شده بود توانست اکثریت کرسیهای پارلمان را به خود اختصاص بدهد. از آن زمان تا کنون آقای مادورو از امضای بسیاری از مصوبه های پارلمان خودداری کرده است و مخالفان به دنبال برگزاری همه پرسی برکناری رئیس جمهوری بوده اند.

نیکلاس مادورو که ادامه دهنده راه هوگو چاوز، رئیس جمهوری سابق ونزوئلا است، به دلیل اجرای برنامه های رفاه عمومی، در میان طبقه محروم این کشور محبوبیت زیادی دارد اما از سوی مخالفان به انحصار قدرت متهم شده است.

آلبرتو د فیلیپیس، گزارشگر یورونیوز از کاراکاس می گوید: «این تظاهرات با حضور فقط چند معترض آغاز شد اما در نهایت چند هزار نفر به آن ملحق شدند و شعار می دادند و می گفتند: مادورو به خانه ات برو. پلیس با استفاده از گاز اشک آور معترضان را متفرق کرد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمیسیون انتخابات ونزوئلا دو سوم امضاهای طومار همه پرسی را تایید کرد

مخالفان مادورو می گویند تا اجرای همه پرسی امضای طومار را ادامه می دهند

تظاهرات حامیان فلسطین در بلژیک و درگیری آن‌ها با پلیس