کمیسیون انتخابات ونزوئلا دو سوم امضاهای طومار همه پرسی را تایید کرد

کمیسیون انتخابات ونزوئلا دو سوم امضاهای طومار همه پرسی را تایید کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کمیسیون انتخابات ونزوئلا اعلام کرد اکثریت ۱.

آگهی

کمیسیون انتخابات ونزوئلا اعلام کرد اکثریت ۱.۸۰۰ هزار امضای طومار ارائه شده به این کمیسیون را تایید کرده است. بنا به اعلام این نهاد انتخاباتی، ۱.۳۰۰ هزار امضا تایید شده است.

این نخستین مرحله از مسیری است که ممکن است به برگزاری همه پرسی برای برکناری نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور منجر شود. برای تصویب نهایی این همه پرسی در مرحلۀ بعدی ائتلاف میز برای اتحاد دموکراتیک ونزوئلا باید چهار میلیون امضا جمع آوری کنند. مخالفان تنها سه روز برای جمع آوری این میزان امضای مورد نیاز برای اجرایی شدن این همه پرسی وقت دارند.

کسانی که امضاهایشان تایید شده باید حضورا به این کمیسیون مراجعه کنند و با ثبت اثر انگشت هایشان، بر انتخاب آزادانۀ خود برای درخواست همه پرسی برکناری رئیس جمهوری این کشور صحه بگذارند.

همزمان با این اعلام این خبر، راهپیمایی مخالفان نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا که روز سه شنبه و به دعوت ائتلاف اپوزیسیون این کشور برگزار شده بود، به درگیری با پلیس انجامید.

تظاهرات کنندگان قصد داشتند با راهپیمایی به سمت کمیسیون انتخابات ونزوئلا دست به تجمع در مقابل این نهاد انتخاباتی بزنند. این راهپیمایی همزمان با نشست مشترک اعضای این کمیته و رهبران ائتلاف میز ائتلاف دموکراتیک برپا شده بود.

یکی از شرکت کنندگان در این راهپیمایی می گوید: «من ونزوئلایی هستم، طومار درخواست همه پرسی برای کناره گیری رئیس جمهور را نیز امضا کرده ام و حالا به اینجا آمده ام تا حقم را بگیرم اما اتفاقی که افتاده این است که پلیس مانع حرکت ما می شود. من مادر دو کودک هستم، ما داریم از گرسنگی می میریم، هیچ غذایی نیست و صف ها طولانی است.»

نیکلاس مادور مخالفان خود را به گرفتن دستور از آمریکا متهم کرده و در کشور وضعیت اضطراری اعلام کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفان مادورو می گویند تا اجرای همه پرسی امضای طومار را ادامه می دهند

اعتراضات جدید در مجارستان؛ مقام سابق با انتشار صدای ضبط شده دولت اوربان را به فساد متهم کرد

سوئیس در پی بحث‌های مرتبط با جنگ اوکراین سیاست بی‌طرفی خود را به همه‌پرسی می‌گذارد