Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

انفجار مرگبار استانبول؛ اردوغان انگشت اتهام را بسوی پ ک ک نشانه رفت

انفجار مرگبار استانبول؛ اردوغان انگشت اتهام را بسوی پ ک ک نشانه رفت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انفجار خودرویی مملو از مواد منفجره که صبح روز سه شنبه یکی از مناطق پرازدحام و تاریخی استانبول را لرزاند به کشته شدن حداقل ۱۱ نفر و زخمی شدن ۳۶ نفر منجر…

آگهی

انفجار خودرویی مملو از مواد منفجره که صبح روز سه شنبه یکی از مناطق پرازدحام و تاریخی استانبول را لرزاند به کشته شدن حداقل ۱۱ نفر و زخمی شدن ۳۶ نفر منجر شد.

این انفجار بقدری شدید بود که یک اتوبوس پلیس را به کلی منهدم و به خودروها و ساختمانهای پیرامون خسارت وارد کرد.

هدف این بمبگذاری دو اتوبوس حامل نیروهای پلیس ترکیه در محله «وزنه جیلر» در منطقه «بایزید» استانبول بود.

هفت نفر از کشته شدگان ماموران پلیس هستند و حال برخی از زخمی ها وخیم گزارش می شود.

یک شهروند ترکیه گفت:«البته که نگرانم، مردم هر روز سر کار می روند، غیرنظامیان ما، ماموران پلیس ما کشته می شوند. نمی دانم آیا دولت به تروریسم پایان می دهد یا نه، این کار باید بشود.»

کریستین گروس، گردشگری آلمانی که نه چندان دور از محل انفجار بوده است گفت:«بلافاصله به همدیگر گفتیم که انفجاری روی داده است و نمی تواند صدای صاعقه و هواپیما یا چیز دیگری باشد. بعد از آن بود که از طریق اخبار آگاه شدیم. با توجه به شرایط در اینجا می دانستیم که حادثه ای از این دست می تواند هر آن در استانبول روی دهد.»

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه که از زخمی های این حادثه عیادت می کرد گفت:«ما اینگونه حملات را نمی بخشیم و بی وقفه و تا پایان، به نبرد علیه تروریستها ادامه می دهیم.»

چهار نفر در همین رابطه بازداشت شده اند و اگرچه هنوز هیچ گروهی مسئولیت این بمبگذاری را بر عهده نگرفته اما آقای اردوغان انگشت اتهام را به سوی حزب کارگران کردستان ترکیه (پ ک ک) نشانه رفت.

یک گروه انشعابی، شاخه ای از پ ک ک که خود را «بازهای آزادی کردستان» می نامد پیش تر مسئولیت چند بمبگذاری و حملات از این دست را بر عهده گرفته است.

رویکرد آنکارا به جدایی طلبی حزب کارگران کردستان ترکیه و جنگ داخلی سوریه در همسایگی ترکیه به افزایش خشونت در این کشور دامن زده است.

بورا بایراکدار، خبرنگار یورونیوز از استانبول می گوید:«دو ماه و نیم پس از آخرین انفجار، وقوع انفجار دیگری در استانبول نشانگر افزایش تهدیدات تروریستی است. پلیس بدنبال روشن کردن زوایای تاریک این انفجار و پیدا کردن عاملان آن است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه در شرایط اضطراری

ترکیه قرارداد خرید ۴۰ فروند جنگنده‌ اف-۱۶ از آمریکا را امضا کرد

ونزوئلا و ترکیه بر سر استخراج و بهره برداری از معادن طلا توافقنامه امضا کردند