پس از سیل بی سابقه اوضاع در پاریس عادی می شود

پس از سیل بی سابقه اوضاع در پاریس عادی می شود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سطح آب رودخانه سن در پاریس به تدریج در حال کم شدن است.

آگهی

سطح آب رودخانه سن در پاریس به تدریج در حال کم شدن است. بارش کم سابقه باران طی هفته گذشته موجب شد تا سطح این رودخانه جمعه شب به (۶.۱۰ متر) بالاترین حد خود در سی سال گذشته برسد. گفته می شود در حال حاضر هر ساعت دو سانتیمتر از سطح آب رودخانه سن کاسته می شود.

یکی از ساکنان پاریس در این باره گفت: «در مقایسه با دیروز می توان گفت که آب رودخانه سن واقعا پایین آمده.»

یکی از ساکنان لانژومو در جنوب پاریس هم گفت: «سطح آب به تدریج در حال کم شدن است اما باید صبر کنیم تا کاملا پایین بیاید. نمی توان جاهایی را که دچار آبگرفتگی شده اند تمیز کرد. هنوز خیلی ها نمی توانند به خانه هایشان برگردند.»

سیل زندگی عادی بسیاری از ساکنان پاریس و مناطق اطراف را مختل و هزاران نفر را مجبور به ترک خانه هایشان کرده است. دست کم چهار تن بر اثر سیل جان باخته اند و ۲۴ نفر هم مجروح شده اند.

در پی بارش شدید باران در شمال اورلان بزرگراه A۱۰ دچار آبگرفتگی شد و حدود سیصد خودرو در آن گیر کرد. گروه های امداد عملیات تخلیه آب از این بزرگراه را روز یکشنبه آغاز کردند.

سیل در بخش هایی از نرماندی نیز موجب بسته شدن برخی جاده ها شد. تا ظهر روز یکشنبه بیش از یازده هزار خانه در استان ایل دو فرانس و اطراف آن بدون برق گزارش شده بود. روز یکشنبه ۱۵ بخش در فرانسه همچنان در وضعیت هشدار قرار داشته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه با اوج‌گیری دوباره کرونا برنامه واکسیناسیون عمومی را آغاز کرد

تجمع در پاریس برای درخواست آزادی یک شهروند فرانسوی که در ایران زندانی است

شش زن مهاجر با ارسال پیام برای خبرنگاران از داخل یک کامیون یخچال‌دار نجات یافتند