Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

عذرخواهی ارتش آمریکا از نصب نشان یگان مدافع خلق بر بازوی نظامیان آمریکایی در سوریه

عذرخواهی ارتش آمریکا از نصب نشان یگان مدافع خلق بر بازوی نظامیان آمریکایی در سوریه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از اظهار خشم دولت ترکیه به ارتش آمریکا از انتشار تصاویر نیروهای ویژه آمریکا در سوریه که نشان یگان مدافع خلق «ی پ گ» بر بازوی آنها دیده می شد، واشنگتن اعلام کرد که این نشان را از بازوی نظامیان خود د

آگهی

پس از اظهار خشم دولت ترکیه به ارتش آمریکا از انتشار تصاویر نیروهای ویژه آمریکا در سوریه که نشان یگان مدافع خلق «ی پ گ» بر بازوی آنها دیده می شد، واشنگتن اعلام کرد که این نشان را از بازوی نظامیان خود در منطقه حذف خواهد کرد.

کلنل استیون وارن، سخنگوی نیروهای واکنش سریع گفت: «واقعیت این است که اجازه این کار را ندارند. برای همین به آنها دستور داده شد که نشان را حذف کنند. از توبیخ های احتمالی یا چیزهایی مثل این خبر ندارم ولی نکته مهم این است این مساله تصحیح شده است. و ما برای متحدانمان هم روشن کردیم که این عمل نابجا و غیر مجاز بوده است.»

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه پیش از این در اعتراض به این موضوع گفت: «اگر آنها «ی پ گ» را مثل دیگر گروههای تروریستی نمی بینند، ما پیشنهاد می کنیم که نشان داعش، النصره و القاعده را در مناطق دیگر سوریه روی لباسشان نصب کنند. همچنین می توانند در آفریقا نشان بوکوحرام را روی لباس خود بزنند.»

«ی پ گ» قدرتمندترین گروه شبه نظامی متحد آمریکا است که همراه نیروهای ویژه آمریکا در عملیات های نزدیک رقه، پایتخت دولت اسلامی موسوم به داعش، شرکت می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه مذاکره ساخت نیروگاه هسته‌ای را با آمریکا آغاز کرد؛ رایزنی با کره جنوبی، روسیه و چین ادامه دارد

ترکیه قرارداد خرید ۴۰ فروند جنگنده‌ اف-۱۶ از آمریکا را امضا کرد

وزیر خارجه آمریکا وارد ترکیه شد