عذرخواهی ارتش آمریکا از نصب نشان یگان مدافع خلق بر بازوی نظامیان آمریکایی در سوریه

عذرخواهی ارتش آمریکا از نصب نشان یگان مدافع خلق بر بازوی نظامیان آمریکایی در سوریه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از اظهار خشم دولت ترکیه به ارتش آمریکا از انتشار تصاویر نیروهای ویژه آمریکا در سوریه که نشان یگان مدافع خلق «ی پ گ» بر بازوی آنها دیده می شد، واشنگتن اعلام کرد که این نشان را از بازوی نظامیان خود د

آگهی

پس از اظهار خشم دولت ترکیه به ارتش آمریکا از انتشار تصاویر نیروهای ویژه آمریکا در سوریه که نشان یگان مدافع خلق «ی پ گ» بر بازوی آنها دیده می شد، واشنگتن اعلام کرد که این نشان را از بازوی نظامیان خود در منطقه حذف خواهد کرد.

کلنل استیون وارن، سخنگوی نیروهای واکنش سریع گفت: «واقعیت این است که اجازه این کار را ندارند. برای همین به آنها دستور داده شد که نشان را حذف کنند. از توبیخ های احتمالی یا چیزهایی مثل این خبر ندارم ولی نکته مهم این است این مساله تصحیح شده است. و ما برای متحدانمان هم روشن کردیم که این عمل نابجا و غیر مجاز بوده است.»

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه پیش از این در اعتراض به این موضوع گفت: «اگر آنها «ی پ گ» را مثل دیگر گروههای تروریستی نمی بینند، ما پیشنهاد می کنیم که نشان داعش، النصره و القاعده را در مناطق دیگر سوریه روی لباسشان نصب کنند. همچنین می توانند در آفریقا نشان بوکوحرام را روی لباس خود بزنند.»

«ی پ گ» قدرتمندترین گروه شبه نظامی متحد آمریکا است که همراه نیروهای ویژه آمریکا در عملیات های نزدیک رقه، پایتخت دولت اسلامی موسوم به داعش، شرکت می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اردوغان درخواست آمریکا برای قطع روابط با حماس را رد کرد

بلندپروازی هواپیمایی ترکیه؛ غذا با ستارهٔ میشلن، و تربیت خلبان برای دنیا

زلزله ترکیه؛ سفر پیش‌روی بلینکن و احتمال افت یک درصدی تولید ناخالص داخلی