هند، ملوان ایتالیایی متهم به قتل دو ماهیگیر را به ایتالیا مسترد می کند

هند، ملوان ایتالیایی متهم به قتل دو ماهیگیر را به ایتالیا مسترد می کند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادگاه عالی هند اعلام کرد ملوان ایتالیایی تحت بازجویی به اتهام قتل دو ماهیگیر هندی را که به مدت ۴ سال حق خروج از هند را نداشت، تا زمان برگزاری دادگاه به شرط ادامه تحقیقات و پیگیری مراجع بین المللی، به

آگهی

دادگاه عالی هند اعلام کرد ملوان ایتالیایی تحت بازجویی به اتهام قتل دو ماهیگیر هندی را که به مدت ۴ سال حق خروج از هند را نداشت، تا زمان برگزاری دادگاه به شرط ادامه تحقیقات و پیگیری مراجع بین المللی، به ایتالیا مسترد می کند.

سالواتوره جیرونه، که ۴ سال گذشته را در سفارت ایتالیا در دهلی نو زندگی کرده، به همراه یک ملوان دیگر در سال ۲۰۱۲، به اتهام قتل دو ماهیگیر در جریان مبارزه با دزدان دریایی، بازداشت شده بود.
ماسیمیلیانو لاتوره ملوان دیگر، سال ۲۰۱۴ به دلیل بیماری به ایتالیا بازگردانده شده اما او نیز حق خروج از کشور را تا برگزاری دادگاه ندارد.

وکیل این دو ملوان می گوید: «شرط اول برای بازگشت او، تحویل گذرنامه به مقامات ایتالیا به محض ورود به کشور است و شرط دوم این است که او باید ماهی یک بار به مرکز پلیس مراجعه کند و حضور خود را اعلام کند که گزارش آن به سفارت هند نیز ارسال خواهد شد.»

وزیر خارجه ایتالیا نیز از این تصمیم دادگاه هند استقبال و ابراز خوشنودی کرد. اختلاف درباره سرنوشت این دو ملوان روابط هند با ایتالیا را مخدوش کرده و هر دو طرف خواهان پایان دادن به این دعوای حقوقی هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سفر رئیس جمهوری ایران به ترکیه در آخرین لحظات لغو شد

قتل دانشجوی دختر بار دیگر موضوع خشونت علیه زنان در ایتالیا را برجسته کرد

احکام سنگین علیه شبکه مخوف مافیایی در ایتالیا؛ تقاضای ۵ هزار سال مجازات زندان برای ۳۰۰ متهم