نیروهای دموکراتیک سوریه پیشروی به سمت رقه را آغاز کرد

نیروهای دموکراتیک سوریه پیشروی به سمت رقه را آغاز کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ارتش دموکراتیک سوریه که از نظامیان کرد و عرب تشکیل شده، روز سه شنبه پیشروی خود را به سمت مواضع داعش در شهر رقه در شمال سوریه آغاز کرد.

آگهی

ارتش دموکراتیک سوریه که از نظامیان کرد و عرب تشکیل شده، روز سه شنبه پیشروی خود را به سمت مواضع داعش در شهر رقه در شمال سوریه آغاز کرد.

همزمان، دیده بان حقوق بشر سوریه از بمباران شدید شمال رقه و مناطقی از این شهر که پایتخت داعش در سوریه محسوب می شود، طی روز سه شنبه خبر می دهند.

نظامیان عضو ارتش دموکراتیک سوریه پیش از این توانسته بودند مناطقی را بین حمص و رقه به تصرف خود درآورده و خطوط ارتباطی میان نیروهای داعش در این دو منطقه را قطع کنند. هنوز تاریخ دقیقی برای آغاز عملیات آزادسازی رقه اعلام نشده اما یک منبع نزدیک به ارتش پیشمرگه ها در گفت و گو با خبرگزاری رویترز از نزدیک بودن این عملیات خبر داده است.

هفتۀ گذشته هواپیماهای ائتلاف سرکوب داعش به رهبری آمریکا اعلامیه هایی را بر بالای شهر رقه ریخته اند که در آن از ساکنان این شهر خواسته شده است رقه را ترک کنند. این شهر از دو سال گذشته به تصرف داعش درآمده است. پیشروی ارتش دموکراتیک سوریه به سمت رقه همزمان با تحرکات نظامی در عراق به قصد بازپس گیری موصل از داعش صورت می گیرد.

Leaflets falling on Raqqa. “The time you've been waiting for has arrived. It's time to leave Raqqa.” via Raqqa_SL</a> <a href="https://t.co/ePOk38DJG0">pic.twitter.com/ePOk38DJG0</a></p>&mdash; DavidKenner (DavidKenner) 24 mai 2016

ارتش دموکراتیک سوریه از بیش از ۲۵۰۰۰ هزار نیروی کرد و نزدیک به ۵۰۰۰ جنگجوی عرب تشیکل شده و به گفتۀ ارتش آمریکا، ۳۰۰ مشاور نظامی آمریکایی نیز آموزش و آماده سازی این ارتش را به عهده دارند.

پیشروی نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه که با حمایت آمریکا علیه داعش و القاعدۀ سوریه می جنگند به سمت رقه با ادعای تازه ای از سوی داعش مبنی بر حمله به پایگاه هوایی «تی۴» و انهدام هلی کوپترهای روسی همراه شده است.

داعش ادعا می کند چندین فروند هلی کوپتر تهاجمی میل ۲۴ روسی و تعدادی خودروی سنگین نظامی که در این پایگاه مستقر شده بودند، هدف گلوله باران این گروه قرار گرفته و از بین رفته اند.

تصاویر ماهواره ای منتشر شده نیز حاکی از انهدام این تجهیزات نظامی در پایگاه تی ۴ است اما مقامات روسیه تخریب این هلی کوپترها در نتیجۀ حملات داعش را تکذیب کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوریه: اسرائیل از جولان به چند نقطه در حومه دمشق حمله کرد

رویترز: سپاه پاسداران در پی حملات مرگبار اسرائیل نیروهای ارشد خود را از سوریه خارج کرد

فرمانده اطلاعات سپاه قدس در سوریه و معاونش در حمله هوایی اسرائیل به دمشق کشته شدند