اتریش در انتظار اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری

اتریش در انتظار اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نتیجه انتخابات ریاست جمهوری اتریش با وجود گذشت یک روز از برگزاری آن هنوز مشخص نشده است.

آگهی

نتیجه انتخابات ریاست جمهوری اتریش با وجود گذشت یک روز از برگزاری آن هنوز مشخص نشده است. تاکنون نوربرت هوفر، نامزد حزب آزادی با گرایش راست افراطی از الکساندر وان دربلن، رهبر پیشین حزب حزب سبزها حدود ۱۴۴ هزار رای بیشتر کسب کرده است اما هنوز آرای کسانی که به شکل غیابی و از طریق پست در انتخابات شرکت کرده اند، شمارش نشده است.

بسیاری از رسانه ها و کارشناسان سیاسی، رقابت فشرده در این انتخابات را نشانه شکاف عمیق موجود در جامعه اتریش ارزیابی کرده اند.

ماریا هینتربرگر، یک شهروند اتریشی می گوید: «حتی در دولت هم سوسیالیستها و حزب مردم نمی توانستند بر سر یک موضوع به توافق برسند. همواره بین ما اختلاف وجود داشته است. هر یک از احزاب به طرفداران و دارودسته خودشان توجه می کنند.»

هلموت پروتکا، یک رای دهنده اتریشی دیگر می گوید: «تنها احزاب سنتی که میانه رو بودند که شکست بدی خورده اند و حالا احزابی که قبلا در حاشیه بودند مورد توجه قرار گرفته اند. این به معنای شکاف در کشور نیست.»

یک شهروند اتریشی دیگر نیز می گوید: «به نظرم دو نامزد باید سمت ریاست جمهوری را با یکدیگر تقسیم کنند. هر کدام نیمی از دوره و برای سه سال در این سمت باشند. این بهترین راه حل است.»

نتیجه انتخابات ریاست جمهوری اتریش که می تواند برای اولین بار منجر به در دست گرفتن قدرت توسط یک نامزد راست افراطی در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا شود، پس از شمارش حدود ۹۰۰ هزار رای پستی، مشخص خواهد شد.

انتظار می رود نتیجه نهایی انتخابات در ساعات پایانی بعدازظهر دوشنبه اعلام شود.

Austria election: far-right candidate and rival tied at 50% in exit poll https://t.co/ruiK2vwgbk

— The Guardian (@guardian) May 23, 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقابت شانه به شانۀ نامزدهای مستقل و راستگرا در اتریش

انتخابات ریاست جمهوری اتریش: رقابت نزدیک دو نامزد

فان در بلن، آخرین امید مخالفان راستگرایان افراطی در اتریش