Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

فان در بلن، آخرین امید مخالفان راستگرایان افراطی در اتریش

فان در بلن، آخرین امید مخالفان راستگرایان افراطی در اتریش
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالی که پیش از انتخابات تحلیلگران بخت زیادی برای پیروزی الکساندر فان در بلن در انتخابات ریاست جمهوری قائل نبودند، روند حوادث به گونه ای پیش رفت که حالا او تبدیل به آخرین امید گروهی از مردم شده…

آگهی

در حالی که پیش از انتخابات تحلیلگران بخت زیادی برای پیروزی الکساندر فان در بلن در انتخابات ریاست جمهوری قائل نبودند، روند حوادث به گونه ای پیش رفت که حالا او تبدیل به آخرین امید گروهی از مردم شده است. بسیاری از مخالفان او به حمایت از این نامزد مستقل برخاسته اند تا شاید به این طریق بتوانند مانع پیروزی نامزد راستگراهای افراطی بشوند.

آقای فان در بلن ۷۲ ساله به عنوان نامزد مستقل وارد عرصه رقابت شده است اما سبزها بلافاصله از او که عضو حزب سبز است حمایت کردند و کلیه امکانات خود را در اختیار او گذاشتند.

آقای فان در بلن که در دور اول انتخابات، به مقام دوم رسید درباره پیشتاز نبودن در دور اول گفت: «برای من اول یا دوم شدن در مرحله اول انتخابات تفاوتی ندارد. من فعلا می خواهم به مرحله دوم راه پیدا کنم.»

او توانست به دور دوم را پیدا کند اما در دور اول از هر پنج رای دهنده فقط یک نفر به آقای فان در بلن رای داد.

کشوری که مقام ریاست جمهوری در آن عمدتا مقامی تشریفاتی است، حالا چشمهای کنجکاو زیادی را به خود خیره کرده است. همه منتظر هستند که ببینند آیا یک راستگرای افراطی بر کرسی ریاست جمهوری تکیه خواهد زد یا ائتلاف مخالفان راستگرایان جلوی این اتفاق را خواهد گرفت.

آقای فان در بلن که پدر روس و مادری استونیایی دارد برای بسیاری از حامیانش بهترین گزینه در برابر نامزد راستگرایان افراطی است که مخالف سیاست درهای باز به روی مهاجران است. پدر و مادر آقای فان در بلن به عنوان پناهجو وارد اتریش شدند و در آنجا اقامت کردند.

صرف نظر از نتیجه انتخابات روز یکشنبه، این انتخابات یک رویداد تاریخی است. چرا که برای اولین بار از جنگ جهانی دوم است که هیچ یک از نامزدهای دو حزب اصلی کشور به دور دوم راه پیدا نکرده اند و یک راستگرای افراطی بخت زیادی برای پیروزی دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدراعظم سابق اتریش به اتهام «بیان اظهارات نادرست» در پرونده فساد به دادگاه احضار شد

صدر اعظم اتریش: حق مردم برای نگهداری و استفاده از پول نقد باید در متن قانون اساسی درج شود

انتخابات ۱۴۰۳ در گفت‌وگو با عباس عبدی و محمد مهاجری؛ چه کسی جانشین رئیسی می‌شود؟