رقابت شانه به شانۀ نامزدهای مستقل و راستگرا در اتریش

رقابت شانه به شانۀ نامزدهای مستقل و راستگرا در اتریش
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در اتریش روز یکشنبه برگزار شد و نتایج اولیه حاکی از رقابت تنگاتنگ نامزدهای این انتخابات دارد.

آگهی

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در اتریش روز یکشنبه برگزار شد و نتایج اولیه حاکی از رقابت تنگاتنگ نامزدهای این انتخابات دارد. نظرسنجی های پیش از این انتخابات از پیشتازی نوربرت هوفر، نامزد راستگرای اتریش نسبت به الکساندر واندربلن حکایت داشت.

یکی از هواداران حزب راستگرای آزادی با ابراز امیدواری برای پیروزی نوربرت هوفر، نامزد این حزب می گوید: «این یک پیروزی بزرگ است، ما تا همینجا هم کارهای زیادی کرده ایم، کارهایی بزرگ تر از آنچه که بتوان باور کرد. حتی اگر واندربلن در این انتخابات ببرد بازهم یک موفقیت بزرگ برای نوربرت هوفر خواهد بود.»

به گفتۀ خبرنگار یورونیوز از وین با وجود اینکه آرای رسمی و نهایی روز دوشنبه اعلام خواهد شد اما طرفداران حزب راستگرای آزادی از هم اکنون پیروزی نامزد خود را جشن گرفته اند و منتظر پایان یافتن شمارش همۀ آرا نشده اند.

شمارش آرا تا شامگاه یکشنبه از تفاوت یک درصدی میان نامزد مستقل و نامزد راستگرا خبر می داد.

در صورت پیروزی نوربرت هوفر در این انتخابات، این نخستین بار از سال ۱۹۴۵ به اینسو خواهد بود که فردی از حزب راستگرا ریاست جمهوری در این کشور را در اختیار می گیرد. این امر می تواند به روی قدرتمند شدن دیگر احزاب راستگرا در پارلمان اروپا مانند جبهۀ ملی فرانسه تاثیر بگذارد. حزب مردم آزادی در اتریش بشدت مخالف حضور مهاجران در این کشور است و تلاش دارد قوانین مهاجرت به این کشور را سخت تر کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فان در بلن، آخرین امید مخالفان راستگرایان افراطی در اتریش

نوربرت هوفر، رهبر حزب راست افراطی اتریش کیست؟

انتحابات روسیه؛ پوتین از مردم خواست در دوران «سخت» کنونی برای کشورشان رأی بدهند