Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نوربرت هوفر، رهبر حزب راست افراطی اتریش کیست؟

نوربرت هوفر، رهبر حزب راست افراطی اتریش کیست؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نوربرت هوفر، کاندیدای راست افراطی موسوم به حزب آزادی در انتخابات ریاست جمهوری اتریش است.

آگهی

نوربرت هوفر، کاندیدای راست افراطی موسوم به حزب آزادی در انتخابات ریاست جمهوری اتریش است. او فردی است که در دور اول انتخابات ۳۶.۴ در صد از آرا را از آن خود کرد. در صورت پیروزی، از سال ۱۹۴۵ میلادی تاکنون در اتریش این نخستین بار خواهد بود که، رئیس جمهوری از احزاب سوسیال دموکرات و یا راست میانه (حزب مردمی) روی کار نمی آید.

آقای هوفر ۴۵ ساله، نامزد حزبی است که سیاست های ضد مهاجرت دارد و از مخالفان قدرت بیشتر نهادهای اتحادیه اروپا نسبت به دولت ها اروپا است.

پیش بینی های حزبش حاکی از آن بود که هوفر در دور دوم انتخابات حداکثر ۲۴ درصد آراء را کسب کند اما او در عمل نشان داد که از محبوبیتی بسیار بیشتر برخوردار است.

آقای هوفر برای کنار زدن رقبای سنتی خود بر بحران پناهجویان تمرکز کرد؛ اینکه هجوم پناهجویان به اتریش چه مشکلاتی را برای شهروندان این کشور ایجاد کرده است. او در طول مبارزات انتخاباتی تلاش کرد تا خود را فردی از جنس مردم و کمی متفاوت از دیگر اعضای حزبش نشان دهد. فردی که می خواهد محافظ کشور و منافع مردم اتریش باشد.

وی در سال ۱۹۹۶، مسئول یک دفتر منطقه ای حزب آزادی شد. در سال ۲۰۰۶ به نمایندگی مجلس رسید و در سال ۲۰۱۳ معاون رئیس پارلمان اتریش شد.

نوربرت هوفر، بر اثر یک حادثه در جریان چتربازی معلول شده و هم اکنون با عصا راه می رود. او دوبار ازدواج کرده و چهار فرزند دارد. آقای هوفر در جریان تبلیغات انتخاباتی خود بارها کرد که یک کلت گلاک همراه خود دارد؛ یک سلاح ۱۰۰ درصد اتریشی و البته یکی از معدود نمایندگان جهانی صنعت این کشور.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدراعظم سابق اتریش به اتهام «بیان اظهارات نادرست» در پرونده فساد به دادگاه احضار شد

صدر اعظم اتریش: حق مردم برای نگهداری و استفاده از پول نقد باید در متن قانون اساسی درج شود

حزب کارگر با وعده ایجاد تغییرات عمده در بریتانیا روی کار آمد؛ استارمر در نطق پیروزی چه گفت؟