افزایش تدابیر امنیتی در فرودگاه شارل دو گل پاریس

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
افزایش تدابیر امنیتی در فرودگاه شارل دو گل پاریس

در حالی که ارتش مصر اعلام کرده بقایایی از هواپیمای مفقود شده و اجساد مسافرانش را در آب های مدیترانه یافته، تدابیر امنیتی در فرودگاه شارل دو گل پاریس افزایش یافته است.

هواپیمای مسافربری متعلق به خطوط هوایی مصر که در نخستین ساعات روز پنجشنبه از صفحه رادار ناپدید شد، ۲۴ ساعت پیش از برخاستن از فرودگاه شارل دو گل به مقصد قاهره، در اریتره، تونس و مصر توقف داشته است.

سیلوان پروو، مربی امنیت حمل و نقل هوایی می گوید: «به طورحتم سیستم قابل اتکایی که صد در صد کامل باشد وجود ندارد. پرسش امروز این است که اگر اتفاقی روی داده که آغازش در شارل دوگل بوده، ضرورتا باید پیوندی با همدستی اشخاص وجود داشته باشد، زیرا امروزه بی اندازه نفوذ در امنیت فرودگاه سخت است.»

ایرباس مفقود شده در نوامبر سال ۲۰۰۳ میلادی به خطوط هوایی مصر تحویل داده شده بود و ۴۸ هزار ساعت پرواز سابقه پرواز داشت.

احمد نقیب، یکی از مسافران خطوط هوایی مصر می گوید: «من به خطوط هوایی مصر اعتماد دارم ولی به طور قطع مثل بسیاری دیگر، می خواهم دلیل این حادثه غم انگیز را بدانم. این یک تراژدی است و با دانستن دلیل، ما قادر خواهیم بود بدانیم که چگونه واکنش نشان دهیم.»

ایرباس A ۳۲۰ با ۶۶ سرنشین پیش از رسیدن به قاهره مفقود شد. از این هواپیمای مسافربری تنها تعدادی چمدان، تکه هایی از لاشه هواپیما و جسد چند مسافر یافت شده است.