لوازم شخصی مسافران هواپیمای مفقود شده مصری در دریا پیدا شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
لوازم شخصی مسافران هواپیمای مفقود شده مصری در دریا پیدا شد

ارتش مصر می گوید که قطعاتی از لاشه هواپیمای مفقودشده مصری را در دریای مدیترانه و در فاصله حدود سیصد کیلومتری شمال ساحل اسکندریه پیدا کرده است.

بنا به این گزارش که در صفحه فیس بوک ارتش مصر منتشر شده است، تعدادی از وسایل شخصی مسافران هم پیدا شده است. عملیات جستجو بر یافتن جعبه سیاه هواپیما متمرکز شده است.

نیروهای ارتش مصر، فرانسه، یونان و بریتانیا در عملیات مشترکی در نزدیکی جزایر یونان به دنبال یافتن بقایای این هواپیما هستند.

روز پنجشنبه یک هواپیمای مسافربری متعلق به خطوط هوایی مصر که از شهر پاریس به مقصد قاهره در حال پرواز بود، از صفحه رادار برج مراقبت ناپدید شد.

به گفته مقامهای یونانی، این هواپیما پس از دو چرخش ناگهانی، با سرعت بالایی به داخل دریا سقوط کرد.

بلافاصله تحقیق درباره این حادثه آغاز شد و مقامهای مسئول گفتند که به احتمال زیاد این هواپیمای ایرباس سقوط کرده است. از طرفی با توجه به این که پیش از ناپدیدشدن هواپیما هیچ مکاتبه ای از جانب خلبان با برج مراقبت درباره مشکلات احتمالی صورت نگرفته بود، احتمال این که این هواپیما هدف حمله تروریستی قرار گرفته باشد قوی است.

این هواپیما ۶۶ مسافر و خدمه داشت که به احتمال زیاد همه آنها کشته شده اند. اغلب مسافران این هواپیما فرانسوی و مصری بودند.