تلاش مقامات مصر برای کشف راز هواپیمای مفقود شده

تلاش مقامات مصر برای کشف راز هواپیمای مفقود شده
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر به وزارت هوانوردی و ارتش دستور داده تا تمامی اقدامات ضروری را برای یافتن لاشه هواپیمای مسافربری مفقود شده انجام…

آگهی

عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر به وزارت هوانوردی و ارتش دستور داده تا تمامی اقدامات ضروری را برای یافتن لاشه هواپیمای مسافربری مفقود شده انجام دهند.

بنابر بیانیه منتشر شده از سوی دفتر ریاست جمهوری مصر، یک کمیته تفحص در وزارت هوانوردی دلایل مفقود شدن این هواپیما را بررسی می کند.

در همین حال شریف فتحی، وزیر هوانوردی احتمال داده که ایرباس A۳۲۰ بر اثر عملیاتی تروریستی سقوط کرده باشد. این احتمال تائید نشده و سرنخی در این باره در دست نیست.

وی همچنین در نشستی با خبرنگاران با اشاره به رعایت تمامی ضوابط ایمنی پیش از پرواز گفت: «رویه امنیتی برای هواپیماها بین المللی است. این هواپیما از مراحل متعدد بارزسی امنیتی عبور کرده و مسافران نیز در چند مرحله بارزسی شده اند. مطابق قوانین، که برای همه هواپیماها در دنیا وضع شده، هیچ هواپیمایی پیش از بازرسی ایمنی کامل، اجازه پرواز را کسب نمی کند.»

اطلاعات چندانی از پرواز «ام اس ۸۰۴» که حامل ۵۶ مسافر و ۱۰ خدمه بود و در مسیر پاریس به قاهره ناپدید شد، در دست نیست.

به گزارش محمد شیخ ابراهیم، خبرنگار یورونیوز از فرودگاه بین المللی قاهره «فاجعه هوایی دیگری به فهرست سوانح اخیر در مصر افزوده شده است و به طور حتم فشاری اقتصادی را به مقامات تحمیل می کند و نگرانی های امنیتی را در پی خواهد داشت. دلیل این حادثه در روزهای آتی روشن می شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز عملیات جستجو برای هواپیمای مفقود شده مصر

واکنش آمریکا و بریتانیا به سانحه هواپیمای مصری

ناپدید شدن پرواز پاریس- قاهره؛ فرانسه و مصر مراتب همبستگی خود را اعلام کردند