Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مادورو تهدید به افزایش وضعیت فوق العاده و اختیارات خود کرد

مادورو تهدید به افزایش وضعیت فوق العاده و اختیارات خود کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تنش سیاسی میان مخالفان و نیکلاس مادور، رئیس جمهوری این کشور افزایش یافته است.

آگهی

تنش سیاسی میان مخالفان و نیکلاس مادور، رئیس جمهوری این کشور افزایش یافته است. این در حالیست که علیرغم مخالفت پارلمان این کشور با دستور دولتی صادر شده توسط رئیس جمهوری ونزوئلا، نیکلاس مادورو از گسترش وضعیت فوق العاده و اختیارات خود در در کشور خبر داده است.

وی روز چهارشنبه در دیدار با هواداران خود با اشاره به تلاش پارلمان برای برکناری وی گفت: « می دانید چرا مجلس می خواهد من را کنار بگذارد و [با محدود کردن اختیاراتم] دست هایم را هم ببند، برای اینکه اگر آنها بخواهند مانع من بشوند و من نتوانم وضعیت اضطراری اعلام کنم در نتیجه قادر هم نخواهم بود هیچ تصمیمی بگیرم و اقدامی صورت بدهم.»

مخالفان نیکلاس مادورو خواهان برپایی یک همه پرسی برای برکناری وی از ریاست جمهوری هستند. در پاسخ به این اقدام و ارائۀ طوماری با نزدیک به دو میلیون امضا به کمیتۀ انتخابات کشور، نیکلاس مادورو از روز سیزدهم ماه مه وضعیت فوق العاده در کشور برقرار کرده و طی یک فرمان دولتی بخش های انرژی، توزیع مواد غذایی، کارخانجات و امنیتی را که شامل ارتش و پلیس می شود از حوزه های تحت اختیارات دولت و ریاست جمهوری اعلام کرده است.

کمبود مواد غذایی، قطع مکرر برق و آب در این کشور و فساد مالی اعتراضات عمومی را در این کشور برانگیخته است. از زمان برقراری وضعیت فوق العاده، مردم برای تهیۀ مواد غذایی بویژه برنج و شکر مجبورند در صف های طولانی ساعت ها به انتظار بایستند تا بتواند آذوقۀ روزانۀ خود را تهیه کنند.

با افزایش این تنش سیاسی در ونزوئلا، خوزه لوییز زاپاترو، نخست وزیر سابق اسپانیا برای میانجی گری و یافتن راه حل برون رفت از این بحران با رئیس جمهوری ونزوئلا تماس تلفنی برقرار کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ونزوئلا در آستانه ورشکستگی

آمریکا در حمایت از اپوزیسیون دولت مادورو تحریم‌های نفتی ونزوئلا را تمدید می‌کند

مادورو در واکنش به انتقال هواپیمای ونزوئلا به آمریکا: راهزن دیوانه هواپیمای ما را دزدید