Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دیدار رئیس جمهوری نیجریه با دختر رهایی یافته از اسارت بوکو حرام

دیدار رئیس جمهوری نیجریه با دختر رهایی یافته از اسارت بوکو حرام
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

امینه علی، یکی از صدها دختر ربوده شده در نیجریه به دست «بوکو حرام» ربوده شده، پس از رهایی از چنگ اعضای این گروه، با محمدو بوهاری، رئیس جمهوری نیجریه دیدار…

آگهی

امینه علی، یکی از صدها دختر ربوده شده در نیجریه به دست «بوکو حرام» ربوده شده، پس از رهایی از چنگ اعضای این گروه، با محمدو بوهاری، رئیس جمهوری نیجریه دیدار کرد.

بوکو حرام، که یک گروه اسلامگرای ستیزه جو است، دو سال پیش این دختر را به همراه ۲۷۵ دختر دانش آموز دیگر از یک مدرسه شبانه روزی در چیبوک در ایالت بورنو در شمال شرقی نیجریه ربوده بود.

رئیس جمهوری نیجریه در دیدار با این دختر، که در جریان دستگیری یک عضو بوکو حرام نجات یافته، گفت: «ادامه تحصیل امینه، که به آن شکل خشونت بار متوقف شد، قطعاً از اولویت های دولت خواهد بود. امینه باید بتواند به مدرسه برگردد.»

در همین حال ارتش نیجریه روز پنجشنبه اعلام کرد توانسته دومین دختر ربوده شده توسط گروه بوکو حرام را پیدا کند. نیروهای دولتی از دادن جزییات بیشتر در اینباره خودداری کرده اند.

رهبر بوکو حرام گفته بود که تحصیل دختران با قوانین شریعت مغایرت دارد و او «به فرمان خدا» دختران ربوده شده را خواهد فروخت. اکثر دختران ربوده شده مسیحی بودند، و نیروهای بوکو حرام، بعد از گرواندن این دختران به اسلام، آنان را به عقد فرماندهان و سربازان خود در آورده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نیجریه؛ بازگشت یکی از دخترانی که بوکو حرام ربوده بود

رییس جمهور فرانسه: بوکوحرام وحشی ترین گروه تروریستی در جهان است

کانادا سپاه پاسداران را سازمان تروریستی اعلام کرد