نیجریه؛ بازگشت یکی از دخترانی که بوکو حرام ربوده بود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نیجریه؛ بازگشت یکی از دخترانی که بوکو حرام ربوده بود

یکی از صدها دختری که دو سال پیش در نیجریه به دست «بوکو حرام» ربوده شده بودند، در نزدیکی مرز کامرون پیدا شد. به دنبال انتشار این خبر، اهالی آبوجا، پایتخت نیجریه به ابزار احساسات پرداختند.

بوکو حرام، که یک گروه ستیزه جوی اسلامگرا است، حدود ۲۵۰ دختر دانش آموز را از یک مدرسه شبانه روزی در چیبوک در ایالت بورنو در شمال شرقی نیجریه ربوده بود. با وجود تلاشهای بین المللی برای نجات این دختران و بازگرداندن آنان به خانواده هایشان، رهبر بوکو حرام گفته بود که تحصیل این دختران با قوانین شریعت مغایرت دارد و او «به فرمان خدا» این دختران را خواهد فروخت.

در همین حال، یکی از کنشگران کارزار «دخترانمان را بازگردانید»، با استناد به گفته های دختری که نجات یافته می گوید: «اطلاعات اولیه ای که ما از او گرفته ایم این است که باقی دختران هم زنده اند، و در جنگل سامبیسا در استحکامات بوکو حرام به سر می برند. با این حال، متأسفانه حدود شش نفر از دختران هم در ۷۶۵ روز گذشته جان باخته اند.»

اکثر دختران ربوده شده مسیحی بودند، و گفته می شود که نیروهای بوکو حرام، بعد از گرواندن این دختران به اسلام، آنان را به عقد فرماندهان و سربازان خود در آورده اند.