Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نیجریه؛ بازگشت یکی از دخترانی که بوکو حرام ربوده بود

نیجریه؛ بازگشت یکی از دخترانی که بوکو حرام ربوده بود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یکی از صدها دختری که دو سال پیش در نیجریه به دست «بوکو حرام» ربوده شده بودند، در نزدیکی مرز کامرون پیدا شد.

آگهی

یکی از صدها دختری که دو سال پیش در نیجریه به دست «بوکو حرام» ربوده شده بودند، در نزدیکی مرز کامرون پیدا شد. به دنبال انتشار این خبر، اهالی آبوجا، پایتخت نیجریه به ابزار احساسات پرداختند.

بوکو حرام، که یک گروه ستیزه جوی اسلامگرا است، حدود ۲۵۰ دختر دانش آموز را از یک مدرسه شبانه روزی در چیبوک در ایالت بورنو در شمال شرقی نیجریه ربوده بود. با وجود تلاشهای بین المللی برای نجات این دختران و بازگرداندن آنان به خانواده هایشان، رهبر بوکو حرام گفته بود که تحصیل این دختران با قوانین شریعت مغایرت دارد و او «به فرمان خدا» این دختران را خواهد فروخت.

در همین حال، یکی از کنشگران کارزار «دخترانمان را بازگردانید»، با استناد به گفته های دختری که نجات یافته می گوید: «اطلاعات اولیه ای که ما از او گرفته ایم این است که باقی دختران هم زنده اند، و در جنگل سامبیسا در استحکامات بوکو حرام به سر می برند. با این حال، متأسفانه حدود شش نفر از دختران هم در ۷۶۵ روز گذشته جان باخته اند.»

اکثر دختران ربوده شده مسیحی بودند، و گفته می شود که نیروهای بوکو حرام، بعد از گرواندن این دختران به اسلام، آنان را به عقد فرماندهان و سربازان خود در آورده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ابوبکر شکائو، رهبر بوکو حرام در محاصره و جنگ با داعش خودکشی کرد

رییس جمهور فرانسه: بوکوحرام وحشی ترین گروه تروریستی در جهان است

امید و خشم خانواده های دختران ربوده شده نیجریایی