مهاجران و پلیس در اردوگاه مرزی ایدومنی درگیر شدند

مهاجران و پلیس در اردوگاه مرزی ایدومنی درگیر شدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شامگاه چهارشنبه مهاجران مستقر در منطقۀ مرزی ایدومنی با پلیس یونان درگیر شدند.

آگهی

شامگاه چهارشنبه مهاجران مستقر در منطقۀ مرزی ایدومنی با پلیس یونان درگیر شدند. به گفتۀ منابع محلی، این شدیدترین درگیری در این اردوگاه است که از زمان تجمع مهاجران بوقوع می پیوندد.

این خشونت ها زمانی آغاز شد که تعدادی از مهاجران تلاش کرده اند واگن هایی را که در خط آهن این منطقۀ مرزی رها شده برای شکستن حصارهای نصب شده و باز کردن مرز واژگون کنند. منطقۀ مرزی ایدومنی نقطۀ تردد قطارها و کامیون های حامل بار و کالا از یونان به دیگر کشورهای اروپاست. پلیس برای متفرق کردن مهاجران خشمگین از گاز اشک آور استفاده کرده و مهاجران نیز تعدادی از چادرها و تاسیسات ایستگاه قطار در این منطقه را به اتش کشیده اند.

بیش از ۱۰ هزار مهاجر که تلاش می کنند با عبور از مرز ایدومنی و مقدونیه خود را به اتریش برسانند در این اردوگاه که توسط خود مهاجران برپا شده، متمرکز شده اند.

در پی این خشونت ها، سازمان پزشکان بدون مرز نیز اعلام کرده است موقتا این اردوگاه را ترک می کند. به گزارش سازمان های فعال در زمینۀ کمک به مهاجران بیش از ۴۰ درصد مهاجرانی که در این اردوگاه به سر می برند، کودک هستند.

این مهاجران که عمدتا از کشورهایی نظیر سوریه، عراق، افغانستان، بنگلادش و ایران هستند به دلیل مسدود شدن مرزها از سوی کشورهایی نظیر مقدونیه و صربستان در این اردوگاه بسر می برند و تلاش می کنند با عبور از این مرز خود را به آلمان یا اتریش برسانند.

طبق توافقی که میان اتحادیۀ اروپا و ترکیه صورت گرفته این مهاجران که عمدتا از طریق ترکیه خود را به یونان رسانده اند به این کشور برگردانده و دراردوگاههای موقت در ترکیه مستقر خواهند شد. در ازای هر مهاجری که به ترکیه عودت داده شود یک مهاجر سوری ثبت نام شده در اردوگاههای این کشور به یک کشور اروپایی فرستاده می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان برای کمبود نیروی کار به مهاجران غیرقانونی روی می‌‌آورد

واژگونی مرگبار قایق مهاجران؛ فرانتکس می‌گوید یونان پیشنهادهای کمک را نادیده گرفته است

غرق شدن قایق مهاجران در دریای مدیترانه؛ دوازده نفر از بازماندگان پاکستانی‌اند