سندرز اورگون را برد و کلینتون در کنتاکی پیروز شد

سندرز اورگون را برد و کلینتون در کنتاکی پیروز شد
نگارش از Euronews

در ادامه رقابت های درون حزبی دموکرات ها در ایالات متحده آمریکا، برنی سندرز در ایالت اورگون با شکست دادن رقیب خود هیلاری کیلینتون، پیروز شد.

در ادامه رقابت های درون حزبی دموکرات ها در ایالات متحده آمریکا، برنی سندرز در ایالت اورگون با شکست دادن رقیب خود هیلاری کیلینتون، پیروز شد. با این که سندرز از کلینتون فاصله قابل توجهی دارد قول داده که تا آخرین مرحله از ادامه رقابت ها باز نخواهد ایستاد.

برنی سندرز پس از این پیروزی در جمع هوادارانش گفت: «حدود یکسال پیش وقتی مبارزات انتخاباتی را آغاز کردیم، در نظر سنجی ها از هیلاری کلینتون شصت امتیاز فاصله داشتیم. ما نه پولی داشتیم و نه سازمان سیاسی. عده کمی ما را می شناختند. رسانه ها و صاحبنظران ما را بعنوان نامزد حاشیه ای می شناختند. طی سال گذشته خیلی چیزها عوض شده است.»

اما در ایالت کنتاکی برنی سندرز با اختلاف جزئی (یعنی پنج صدم درصد) نتیجه را به رقیبش هیلاری کلینتون واگذار کرد تا این وزیر خارجه سابق آمریکا همچنان در کل ایالت ها پیشتاز باشد.

خانم کلینتون در حال حاضر بخش عمده ای از کارزار انتخاباتی خود را صرف رقابت نهایی با دونالد ترامپ، نامزد احتمالی جمهوری خواهان در انتخابات نوامبر متمرکز کرده و به نظر می رسد رقابت شانه به شانه او با دیگر نامزد دموکرات در این مرحله مایه درد سر وی شده است.

مطالب مرتبط