دیدار مقام بلندپایه چین از هنگ کنگ

دیدار مقام بلندپایه چین از هنگ کنگ
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ژانگ دجیانگ، رئیس «کنگره خلق» یا پارلمان جمهوری خلق چین، روز سه شنبه برای دیداری سه روزه وارد هنگ کنگ شد. او بلندپایه ترین مقام جمهوری خلق چین است که

آگهی

ژانگ دجیانگ، رئیس «کنگره خلق» یا پارلمان جمهوری خلق چین، روز سه شنبه برای دیداری سه روزه وارد هنگ کنگ شد. او بلندپایه ترین مقام جمهوری خلق چین است که در چهار سال گذشته از این سرزمین نیمه خودگردان دیدن می کند.

رئیس کنگره خلق چین در فرودگاه هنگ کنگ خطاب به خبرنگاران گفت: «من به نظرات و مطالبات همه اقشار جامعه درباره نحوه اجرای اصل “یک کشور، دو سیستم“، درباره اعطای استقلال بیشتر به هنگ کنگ، و درباره چگونگی پیشرفت چین و هنگ کنگ در کنار یکدیگر گوش خواهم داد.»

سفر رئیس کنگره خلق چین به هنگ کنگ نخستین سفر یک مقام بلندپایه چینی از زمان برگزاری تظاهرات اعتراضی در اواخر سال ۲۰۱۴ است. تظاهرکنندگان هنگ کنگی حکومت چین را به نقض تعهدات خود برای احترام گذاشتن به خودگردانی سیاسی و اقتصادی این سرزمین متهم کرده، و خواهان دموکراسی بیشتر بودند.

هنگ کنگ در سال ۱۹۹۷، بعد از یک قرن حاکمیت بریتانیا، به چین بازگردانده شد؛ حکومت کمونیستی چین متعهد شده بود که به دموکراسی و شرایط خودگردانی این سرزمین احترام بگذارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چین: درگیری نظامی با آمریکا فاجعه‌بار است پس باید مسائل را با گفتگو حل کنیم

عقب‌نشینی چین از سیاست کووید صفر با استقبال نهادهای اقتصادی بین‌المللی مواجه شد

زندگی عادی به شهرهای چین بازگشت؛ دولت چگونه صدای اعتراضات مردمی را شنید؟