Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جواد محجوب به مدال برنز مسابقات جودوی جایزه بزرگ آلماتی دست يافت

جواد محجوب به مدال برنز مسابقات جودوی جایزه بزرگ آلماتی دست يافت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اکسل کلرژه فرانسوی مدال طلای وزن منهای ۹۰ کیلوگرم مسابقات جودوی جایزه بزرگ آلماتی را به گردن آویخت. اکسل در فینال به راحتی از سد حریف چینی خود، یونزو

آگهی

اکسل کلرژه فرانسوی مدال طلای وزن منهای ۹۰ کیلوگرم مسابقات جودوی جایزه بزرگ آلماتی را به گردن آویخت. اکسل در فینال به راحتی از سد حریف چینی خود، یونزو چنگ گذشت. تنها ۱ دقیقه و ۲۷ ثانیه برای اکسل آماده کافی بود تا با کسب ۲ امتیاز وازاری رقیبش را مغلوب کند.

الخان ممدوف از آذربایجان روی سکوی نخست وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم ایستاد. الخان در یک نبرد پایاپای که ۵ دقیقه طول کشید، رافائل بوزاکارینی از برزیل را از پیش رو برداشت. جواد محجوب از ایران هم با پیروزی برابر جودوکاران استرالیا، تونس و مجارستان به مدال برنز رسید. فدراسیون جهانی دهم خرداد سهمیه ایران را برای حضور در المپیک ریو اعلام می کند.

در فوق سنگین هم، آدام اورکاشویلی از گرجستان نمایش تحسین برانگیزی داشت. آدام، قهرمان مسابقات اروپایی سال گذشته در دیدار نهایی به مصاف اوشانگی کوکوری از آذربایجان رفت. دو جودوکار با گاردی بسته مبارزه می کردند، ولی سرانجام آدام با کسب دو امتیاز یوکو، حریفش را به زانو درآورد.

در بخش زنان و در وزن منهای ۷۸ کیلوگرم، زهوی زانگ از چین به مدال طلا رسید. او در فینال با یک بدلکاری زیبا، آلبینا مانگلدیوآی قزاق را مغلوب کرد و ورزشگاه را در بهت و سکوت فرو برد.

در فوق سنگین نیز، ایدالیس اورتیز کوبایی مدال طلا را از آن خود کرد. ایدالیس، دارنده مدال طلای المپیک لندن در فینال حریف ترک خود، کایرا سعید را شکست داد.

شگفتی روز

یونزو چنگ از چین با کسب سهمیه المپیک شگفتی روز را رقم زد. او با غلبه بر جودوکاران لهستان، برزیل، اسلوونی و آذربایجان به فینال راه یافت. چنگ در دیدار نهایی مغلوب شد و در نهایت به مدال نقره رسید.

فن روز

لوانی ماتیشویلی از گرجستان بهترین فن روز را اجرا کرد. او با اجرای یک فن زیبا و کسب امتیاز ایپون، فیصل جاب الله از تونس را شکست داد و به مدال برنز رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها