مسی کوچک افغانستان را ترک کرد

مسی کوچک افغانستان را ترک کرد
نگارش از Euronews با استفاده از  AFP,AFFARS
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

خانواده مرتضی احمدی، کودک پنج ساله افغان که به «مسی کوچک» معروف شده، از ترس جان خود به پاکستان گریخته‌اند. محمد عارف احمدی، پدر مرتضی این خبر را تایید کرده است.

این کودک افغانستانی چندی قبل از کیسه پلاستیکی برای خودش پیراهن مسی را ساخته و با قلم اسم لیونل مسی را برروی لباس پلاستیکی‌اش نوشته بود. برادر مرتضی عکس‌های وی با این پیراهن منحصر به فرد را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد و به این ترتیب مرتضی احمدی به شهرت جهانی رسید. در ماه فوریه سال ۲۰۱۶، هدایای لیونل مسی شامل یک توپ، پیراهن‌های بارسلونا و تیم ملی آرژانتین با امضای مسی و یک پیام مخصوص از سوی ستاره آرژانتینی بارسلونا به مرتضی احمدی داده شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پدر مرتضی درباره خروج از افغانستان گفت: همه‌چیز با توجه رسانه‌ها شروع شد. فکر می‌کردم خانواده و خود من در معرض خطر قرار داریم. [در ماه‌های گذشته] تماس‌های تلفنی تهدیدآمیز بسیاری داشتیم.

خانواده مرتضی احمدی ابتدا به اسلام‌ آباد، پایتخت پاکستان و سپس به شهر کویته در جنوب‌غربی این کشور رفته‌اند.

تهدیدها هوادار ۵ ساله لیونل مسی را آواره کرد
مرتضی احمدی، هوادار لیونل مسی که در افغانستان با تصاویر پیراهنی… https://t.co/JyuLOrSvD0

— عبدالحسین مظفری (@AbdolHussain) May 3, 2016

محمد عارف احمدی می‌گوید از کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل درخواست کمک کرده است. خانواده احمدی مایلند برای تحقق رویای مرتضی به اسپانیا مهاجرت کنند.

یکی از سخنگویان کمیساریای عالی پناهندگان به خبرگزاری فرانسه گفته است که این نهاد ملل متحد، در حال بررسی درخواست خانواده مرتضی احمدی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مسی کوچک افغان؛ از تحقق رویای بزرگ تا کابوس ناتمام جنگ و تهدید

حاشیه‌های تبعیض در پوشش زنان ورزشکار؛ رئیس فدراسیون ناشنوایان ایران برکنار شد

پیروزی مسی و آرژانتین بر برزیل در شب خونین ماراکانا