Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

افسر نیروی دریایی ایتالیا بزودی هند را ترک می کند

افسر نیروی دریایی ایتالیا بزودی هند را ترک می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک دادگاه بین المللی روز دوشنبه حکم بازگشت یکی از اعضای نیروی دریایی ایتالیا به این کشور را صادر کرد. این افسر ایتالیایی که سالواتوره جیرونه نام

آگهی

یک دادگاه بین المللی روز دوشنبه حکم بازگشت یکی از اعضای نیروی دریایی ایتالیا به این کشور را صادر کرد. این افسر ایتالیایی که سالواتوره جیرونه نام دارد، یکی از دو عضو نیروی دریایی ایتالیاست که در فوریۀ سال ۲۰۱۲ در آبهای اقیانوس هند یک کشتی ماهیگیری هندی را هدف قرار دادند که منجر به کشته شدن دو ماهیگیر شد.

ماسیمیلیانو لاتوره، دیگر افسر این پرونده پیش از این به دلایل پزشکی طی حکم این دادگاه به ایتالیا بازگشته بود. قرار است این دادگاه در مورد اینکه این دو افسر ایتالیایی در کدام کشور مورد محاکمه قرار گیرند، به زودی رای خود را صادر کند.

هنوز تاریخ بازگشت سالواتوره جیرونه که طی سالهای گذشته در سفارت ایتالیا در دهلی بسر می برد به کشورش مشخص نشده است.

پائولو جینتیلونی، وزیر خارجۀ ایتالیا با اشاره به حکم این دادگاه بین المللی می گوید: «این دادگاه یکبار در ماه اوت و یکبار حالا به نفع ما رای داده است. من مطمئنم که وقتی دلایل این حادثه در دادگاه بین المللی مورد بررسی قرار گیرد، بازهم دادگاه به نفع ما رای خواهد داد و در نهایت، استدلال های داده شده توسط لاتوره و جیرونه پذیرفته خواهد شد. این امر کمی وقت خواهد گرفت اما نهایتا این دو پیروز می شوند.»

ایتالیا می گوید حمله به قایق هندی در قالب عملیاتی بر ضد راهزنان دریایی در اقیانوس هند بوده اما مقامات هند نیروی دریایی ایتالیا را متهم می کنند که قوانین بین المللی برای این گونه عملیات رعایت نکرده است. این حادثه به تنش سیاسی بین دو کشور تبدیل شده و حتی بر روابط هند با اتحادیۀ اروپا نیز سایه افکنده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاپ راه را برای قدیس شدن یک اینفلوئنسر نوجوان باز کرد

مجارستان نامزد ضدفاشیست ایتالیایی را در آستانه انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا به حبس خانگی منتقل کرد

پلیس ایتالیا از جعبه‌های سوهان و گز مسافران ایرانی ۵ کیلوگرم تریاک و شیشه کشف کرد