Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دانمارک و چند کشور عضو شنگن به دنبال گسترش کنترل مرزی برای دو سال دیگر

دانمارک و چند کشور عضو شنگن به دنبال گسترش کنترل مرزی برای دو سال دیگر
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دانمارک روز دوشنبه اعلام کرد که کنترل موقت مرزی خود با آلمان را برای جلوگیری از هجوم پناهجویان تا یک ماه دیگر (اوایل ژوئن) ادامه می دهد. دولت دانمارک

آگهی

دانمارک روز دوشنبه اعلام کرد که کنترل موقت مرزی خود با آلمان را برای جلوگیری از هجوم پناهجویان تا یک ماه دیگر (اوایل ژوئن) ادامه می دهد. دولت دانمارک به اتفاق چند کشور دیگر خواستار تمدید دو ساله کنترل مرزی از کمیسیون اروپا هستند.

اینگر استویبرگ، وزیر مهاجرت دانمارک در سخنانی گفت: «ما بهمراه آلمان، فرانسه، اتریش و سوئد امروز نامه ای به کمیسیون اتحادیه اروپا فرستاده ایم و خواسته ایم که کنترل مرزی تا دو سال آینده ادامه پیدا کند. من این تقاضا را مطرح کرده ام زیرا ما باید به دانمارک فکر کنیم. ما باید از خودمان در مقابل دولت اسلامی محافظت کنیم که تلاش می کنند از این موقعیت که حفره ای در مرزها وجود دارد استفاده کنند. و البته برای محافظت از خودمان در برابر هجوم پناهجویان که به سمت اروپا می آیند.»

با اینکه مسیر حرکت پناهجویان در بالکان بسته شده است و از حرکت پناهجویان به سمت اروپای شمالی بشدت کاسته شده است، با این حال اتریش، دانمارک، فرانسه، آلمان و سوئد خواستار تمدید کنترل مرزی هستند.

انتظار می رود که کمیسیون اروپا روز چهارشنبه به کشورهای عضو که مایل به گسترش کنترل مرزی هستند استثنائاً چراغ سبز نشان دهد.

کمیسیون اروپا می تواند حداکثر تا دو سال به اعضا اجازه کنترل مرزی در داخل شنگن را بدهد اما برخی منابع به رویترز گفته اند که احتمالا این کنترل مرزی تا ماه نوامبر تمدید خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در خواست سازمان ملل از جامعه جهانی برای پذیرش بیشتر پناهجویان

پرسش های بی پاسخ درباره چگونگی اجرای توافقنامه اتحادیه اروپا و ترکیه

توافق اروپا و ترکیه: کمک به مهاجران یا ضد حقوق بشر؟