تصویب تدابیر سختگیرانه در پارلمان اتریش برای مقابله با ورود پناهجویان

تصویب تدابیر سختگیرانه در پارلمان اتریش برای مقابله با ورود پناهجویان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ورود پناهجویان به اتریش باز هم دشوارتر می شود. پارلمان این کشور در راستای مقابله با ورود پناهجویان به خاک این کشور روز چهارشنبه لایحه بحث برانگیزی را

ورود پناهجویان به اتریش باز هم دشوارتر می شود. پارلمان این کشور در راستای مقابله با ورود پناهجویان به خاک این کشور روز چهارشنبه لایحه بحث برانگیزی را به تصویب رساند.

آگهی

به موجب این قانون تازه که از سختگیرانه ترین آن در اروپا محسوب می شود اعطای حق پناهندگی به پناهجویان به سه سال کاهش می یابد. این قانون همچنین در شرایط بحرانی مهاجرت، دست دولت را باز می گذارد تا با اعلام وضعیت اضطراری از ورود پناهجویان در مرزها جلوگیری کند و درخواست های پناهجویی بیشتری را رد کند.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد این اقدام اتریش را محکوم کرده است. اتریش در سال گذشته میلادی پذیرای نزدیک به ۹۰۰۰ پناهجو بوده است.

مقام های امنیتی اتریش همچنین گفته اند که به منظور جلوگیری از ورود پناهجویان از ایتالیا به خاک این کشور، قصد دارند در گذرگاه مرزی «برنر» حصاری به طول ۴۰۰ متر ایجاد کنند.

این تصمیم خشم دولت ایتالیا را برانگیخته است. نخست وزیر این کشور آن را «شرم آور» و مغایر با قوانین اروپا خوانده است.

از سوی دیگر صدها ایتالیایی به منظور ابراز همبستگی با پناهجویان در مرز اتریش دست به تظاهرات زدند. این تجمع به درگیری با پلیس اتریش انجامید. آنها با حمل پلاکاردهایی حاوی پیام هایی نظیر «پناهجویان خوش آمدید» از مرز دو کشور عبور کرده و با نیروهای پلیس اتریش، مستقر در محل درگیر شدند. گفته می شود یکی از معترضان بازداشت شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مهاجران اردوگاه موریا در لسبوس با پلیس درگیر شدند

سرنوشت وزیر اتریشی که در مراسم ازدواجش با پوتین رقصید پس از جنگ اوکراین به کجا رسید؟

«روسیه گاز می‌دهد و پول خون جنگ اوکراین را می‌ستاند»؛ اتریش نماینده اتحادیه اروپا را احضار کرد