Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رهبر شورشیان سودان جنوبی، معاون رئیس جمهوری شد

رهبر شورشیان سودان جنوبی، معاون رئیس جمهوری شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ریک ماشار رهبر شورشیان سودان جنوبی بلافاصله پس از ورود به کشور به عنوان معاون رئیس جمهوری سوگند یاد کرد و مردم را به وحدت دعوت کرد. بازگشت آقای ماشار

آگهی

ریک ماشار رهبر شورشیان سودان جنوبی بلافاصله پس از ورود به کشور به عنوان معاون رئیس جمهوری سوگند یاد کرد و مردم را به وحدت دعوت کرد.

بازگشت آقای ماشار به کشور بخشی از پیمان صلحی است که حدود یک سال قبل بین طرفهای درگیر در ناآرامیهای دو سال اخیر امضا شده است. در جریان این ناآرامیها ده ها هزار نفر کشته و حدود دو میلیون نفر آواره شدند.

ریک ماشار که سال ۲۰۱۳ از سمت خود به عنوان معاون رئیس جمهوری کنار گذاشته شد و حالا بار دیگر عهده دار این مقام در دولت انتقالی است، می گوید: «ما چهار چالش داریم: برقراری امنیت، بهبود اقتصاد، دسترسی به کمکهای انسانی، و آشتی ملی. من خوشحالم که اینجا هستم.»

کشور تازه تاسیس سودان جنوبی، در سال ۲۰۱۱ میلادی استقلال خود را از سودان کسب کرد اما خیلی زود درگیر جنگ داخلی شد. ریک ماشار که زمانی رهبری شورشیها را به عهده داشت با آغاز جنگ داخلی کشور را ترک کرد.

آقای ماشار در آن زمان به تلاش برای کودتا متهم شد. اتهامی که او آن را رد کرده است، اما همین اتهام آغازگر رشته ای از درگیریهای تلافی جویانه شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنجال فیلم علی عباسی در بحبوحه کارزار انتخاباتی آمریکا؛ ستاد ترامپ: شکایت می‌کنیم

زبان روسی و اصلاحات قضایی در گاگائوزیا؛ چالش‌های جدیدی که دولت مولداوی با آنها مواجه است

جوان‌ترین نخست‌وزیر تاریخ ایرلند در راس ائتلاف حاکم قرار می‌گیرد