نشست غیررسمی اوباما با اعضای اروپایی گروه ۸

نشست غیررسمی اوباما با اعضای اروپایی گروه ۸
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رهبران پنج کشور صنعتی جهان روز دوشنبه و همزمان با سفر باراک اوباما به آلمان گردهم آمدند. اعضای اروپایی گروه هشت در آخرین روز حضور رئیس جمهوری ایالات

آگهی

رهبران پنج کشور صنعتی جهان روز دوشنبه و همزمان با سفر باراک اوباما به آلمان گردهم آمدند. اعضای اروپایی گروه هشت در آخرین روز حضور رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در این قاره، در نشستی غیررسمی بر سر موضوعاتی همچون مقابله با «دولت اسلامی» و نیز تجارت و سرمایه گذاری مشترک زیر عنوان پیمان «ترانس آتلانتیک» به گفت و گو نشستند.

آقای اوباما پیش از این دیدار سخنرانی کرد و گفت: «همان طور که آدناور گفته امروز بیش از هر زمانی اروپای متحد قوی است. این یک ضرورت برای همه ما است.»

وی در ادامه تاکید کرد: «[یک اروپای متحد و قوی]ضرورتی برای ایالات متحده است زیرا امنیت اروپا و کامیابی اش به طور ذاتی از امنیت خود ما جدا نیست. ما نمی توانیم خود را از شما جدا کنیم. اروپای متحد و قدرتمند برای جهان ضرورت دارد زیرا اروپای ادغام شده برای نظم جهانی ما حیاتی است.»

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا پس از سفری رسمی به لندن روز یکشنبه به آلمان وارد شد و در افتتاحیه بزرگترین نمایشگاه فناوری در شهر هانوفر شرکت کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرنوشت پروژه کلیدی شرکت «بی.‌ام.‌و» در شهر کوچکی از ایالت باواریای آلمان رقم می‌خورد

اقلیت‌های روما و سینتی در آلمان تحت تبعیض نهادینه قرار دارند

اکتبرفست؛ جشن آبجوخوری در شهر مونیخ آغاز شد