Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آنکارا و بروکسل به دنبال ایجاد «منطقه ای امن» در سوریه برای اسکان پناهجویان هستند

آنکارا و بروکسل به دنبال ایجاد «منطقه ای امن» در سوریه برای اسکان پناهجویان هستند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آلمان به دنبال ایجاد «منطقه ای امن» برای پناهجویان سوری است. ظاهرا نگهداری آنها در خاک سوریه و در نزدیکی مرز ترکیه راه حل مناسبی برای آنکارا و بروکسل

آگهی

آلمان به دنبال ایجاد «منطقه ای امن» برای پناهجویان سوری است. ظاهرا نگهداری آنها در خاک سوریه و در نزدیکی مرز ترکیه راه حل مناسبی برای آنکارا و بروکسل است تا دست کم دو میلیون و هفتصد هزار پناهجوی سوری را در خارج از اروپا و ترکیه اسکان دهند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان که به همراه هیاتی از مقام های اتحاديه اروپا (از جمله دونالد توسک رئیس شورای اروپا، فرانس تیمرمنز معاون کمیسیون اروپا) به ترکیه سفر کرده روز شنبه در شهر مرزی «غازی عین تاپ» با احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه دیدار و گفت و گو کرد. در ادامه، آنها از اردوگاه جدید پناهجویان (نیزیپ) و مرکز نگهداری از کودکان در نزدیکی مرز سوریه بازدید کردند.

خانم مرکل در یک نشست خبری گفت: «چنین مناطقی را در نزدیکی مرز مشترک سوریه با ترکیه می توان به راحتی شناسایی کرد. ما انجام اقداماتی را در آن توصیه کرده ایم. هرچه مردم احساس امنیت بیشتری کنند کمتر کشورشان را ترک می کنند. از این نظر ما فکر می کنیم این اقدام بسیار مهمی است.»

از سوی دیگر نخست وزیر ترکیه روز شنبه بار دیگر با تاکید بر ضرورت لغو روادید ورود به اتحادیه اروپا برای شهروندان کشورش یادآور شد که توافق این کشور با اتحادیه اروپا بر سر بازگرداندن پناهجویان غیرقانونی (که از طریق ترکیه وارد اروپا می شوند) بدون این امر به اجرا درنمی آید.

این درحالی است که سازمان ملل متحد و گروه های مدافع حقوق بشر با انتقاد از این توافق نگرانی خود را نسبت به اجرای آن اعلام کرده بودند.

به گزارش بورا بایراکتار، خبرنگار یورونیوز از غازی عین تاپ، «با این بازدید مرکل، تاسک و تیمرمنز نیازهای پناهجویان و اقدامات ترکیه در این زمینه را از نزدیک مشاهده کردند. این دیدار احتمالا بتواند به روند تصمیم گیری اروپا در زمینه پناهجویان کمک کند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سفر یک روزه نمایندگان اتحادیه اروپا به ترکیه با هدف کاهش تنش ها

اعتراض به محاکمۀ روزنامه نگاران در ترکیه

بحران پناهجویان؛ وزیر خارجه ترکیه: اروپا باید عملگراتر از این باشد