Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

بحران پناهجویان؛ وزیر خارجه ترکیه: اروپا باید عملگراتر از این باشد

بحران پناهجویان؛ وزیر خارجه ترکیه: اروپا باید عملگراتر از این باشد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شهروندان ترکیه از اواخر ماه ژوئن می توانند بدون ویزا به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنند. این بخشی از شروط توافق میان ترکیه و اتحادیه اروپا بر سر

آگهی

شهروندان ترکیه از اواخر ماه ژوئن می توانند بدون ویزا به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنند. این بخشی از شروط توافق میان ترکیه و اتحادیه اروپا بر سر بحران پناهجویان است.

دولت ترکیه در مقابل متعهد شده است که پناهجویان را در حد امکان به کشورهایشان بازگرداند و یا اینکه شرایط ماندن آنها را در ترکیه فراهم کند. البته در این زمینه کمک سه میلیارد یورویی از اتحادیه اروپا دریافت خواهد کرد.

کمیسر بخش مهاجرت اتحادیه اروپایی می گوید: « کمیسیون فرایند سفرهای بدون ویزا را از چهارم ماه مه بکار می اندازد. باید هشیار باشیم و بر کل فرآیند از نزدیک نظارت کنیم به خصوص هنگامی که قرار است حقوق آسیب پذیرترینها یعنی کودکان و زنان پایمال شود.»

اما دولت ترکیه می گوید اتحادیه اروپا در زمینه تخصیص و واریز کردن سه میلیارد یورو تاخیر دارد و این موضوع می تواند توافق طرفین را با شکست روبرو کند.

وزیر خارجه ترکیه در این باره گفت:« همچنان مشکلات زیادی برای واریز کردن سه میلیارد یورو اتحادیه اروپا برای کمک به پناهجویان سوری باقی است. بار دیگر تاکید می کنم، این پول قرار است برای کمک به سوریها به حساب ترکیه واریز شود و بحران سوریه تنها به ترکیه ارتباطی ندارد. اروپا باید بیش از این عملگرا باشد، در پرداخت این پول، کاغذ بازیها جلوی کار را گرفته اند. به جز این معتقدم برای اجرایی شدن دیگر مفاد توافق مشکلی وجود نخواهد داشت.»

ترکیه ناگزیر باید دست کم به ۷۲ شاخص مشروط از سوی اتحادیه اروپا احترام بگذارد. از جمله قوانین کار و آموزش و تعلیم و تربیت کودکان در اردوگاههای پناهجویان.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیشنهاد کمیسیون اروپا برای سفر بدون ویزای اوکراینی ها به قاره سبز

لایحه جنجالی «عامل کشور خارجی» در گرجستان قانون ‌شد؛ آرزوی پیوستن به اتحادیه اروپا چه می‌شود؟

روایت رسانه آلمانی از احتمال قراردادن سپاه در فهرست تروریستی اتحادیه‌اروپا؛ آیامانع حقوقی برطرف شده؟