دویست مهاجر گرفتارشده در دریای مدیترانه نجات داده شدند

دویست مهاجر گرفتارشده در دریای مدیترانه نجات داده شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روز پنجشنبه نیروهای گارد ساحلی ایتالیا و یونان بیش از دویست مهاجر را که در دریا گرفتار شده بودند نجات دادند و آنها توانستند وارد بندر آگوستا در جزیره

آگهی

روز پنجشنبه نیروهای گارد ساحلی ایتالیا و یونان بیش از دویست مهاجر را که در دریا گرفتار شده بودند نجات دادند و آنها توانستند وارد بندر آگوستا در جزیره سیسیلی شوند. اکثر افراد نجات یافته اهل اریتره، مصر، سودان و سوریه هستند.

کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان گفته است که در طول هفته گذشته بیش از پانصد مهاجر که قصد داشتند خود را به اروپا برسانند، در دریای مدیترانه غرق شده اند. در صورت صحت این خبر، شمار مهاجران غرق شده در دریای مدیترانه در سال جاری میلادی به ۸۰۰ نفر می رسد.

در پی ناآرام شدن اوضاع سیاسی چند سال اخیر در شمال آفریقا، شمار زیادی از افراد تلاش کرده اند که به طور غیرقانونی و از طریق دریای مدیترانه خود را به اروپا برسانند. مقصد بسیاری از این افراد جزیره سیسیل در ایتالیا است.

سال گذشته میلادی بیش از ۱۵۰ هزار نفر از این طریق وارد ایتالیا شدند. اوضاع در سال جدید بهتر از سال گذشته نبوده است. چون در سال ۲۰۱۶ میلادی تا کنون ۲۵ هزار مهاجر از طریق دریای مدیترانه وارد ایتالیا شده اند که نسبت به دوره مشابه در سال قبل حدود پنج درصد افزایش نشان می دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مهاجران آفریقایی چرا مسیر پرخطر مدیترانه را انتخاب می کنند؟

کشف دیوارنگاره‌های دست‌نخورده در ایتالیا؛ تالاری شگفت‌انگیز که روایت‌گر نبرد تروا و اساطیر یونان است

انفجار در نیروگاه برق ایتالیا؛ غواصان بدنبال قربانیان می‌گردند