Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بخت بلند کلینتون و ترامپ در انتخابات درون حزبی در نیویورک

بخت بلند کلینتون و ترامپ در انتخابات درون حزبی در نیویورک
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ، داوطلبان نامزدی برای انتخابات آتی ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا به همراه میلیون ها تن دیگر از ساکنان ایالت نیویورک

آگهی

هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ، داوطلبان نامزدی برای انتخابات آتی ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا به همراه میلیون ها تن دیگر از ساکنان ایالت نیویورک در رأی گیری درون حزبی این ایالت شرکت کردند. هردوی این داوطلبان در نیویورک شانس زیادی دارند، چون ترامپ در این شهر به دنیا آمده و کلینتون زمانی سناتور این ایالت بوده است.

خانم کلینتون، داوطلب نامزدی از حزب دموکرات گفت: «من عاشق نیویورک ام و این که در تمام دو هفته گذشته در سرتاسر این ایالت حضور داشتم مایه خوشحالی است.»

دونالد ترامپ، نامزد احتمالی جمهوریخواهان هنگام خروج از «برج ترامپ» در خیایان پنجم منهتن که متعلق به خود او است، گفت: «این لحظه افتخارآفرین و بزرگی است. باعث افتخار است زیرا هدف من افزودن بر عظمت آمریکا است. کشور ما مشکلات زیادی دارد، اما عظمت آن را به آن باز خواهم گرداند.»

برنی سندرز نیز روز سه شنبه در میان هواداران خود در خیابان های منهتن حضور یافت. آقای سندرز در هفت انتخابات پی در پی از خانم کلینتون پیش افتاده، اما هنوز با رقیب خود از حزب دموکرات فاصله دارد. در حالی که هیلاری کلینتون ۱۷۰۰ رأی به دست آورده، شمار آرا برنی سندرز تنها به حدود ۱۱۰۰ رسیده است.

تد کروز، داوطلب دیگر برای نامزدی از سوی حزب جمهوریخواه نیز تلاش می کند تا اختلاف چشمگیر ۲۰۰ رأی با رقیب خود دونالد ترامپ را کمتر کند.

دونالد ترامپ برای نامزدی حزب خود باید دست کم ۱۲۳۷ رأی کسب کند. او که تا کنون ۷۴۰ رأی کسب کرده، قصد دارد با سخنرانی های ملایم تر و با تبلیغات بیشتر در روستاها کارزار خود را ادامه دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیروزی ساندرز بر کلینتون در سه ایالت آمریکا

خشونت در کارزار دونالد ترامپ، بحث روز انتخابات مقدماتی آمریکا

پیروزی ترامپ در «سه شنبه بزرگ» شکافهای درون حزبی جمهوریخواهان را عمیقتر کرده است