Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

درگیری میان پلیس و معترضان در جریان اعتراضات شبانه در پاریس

درگیری میان پلیس و معترضان در جریان اعتراضات شبانه در پاریس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اعتراضات شبانه در پاریس علیه اصلاحات جنجال برانگیز در قانون کار فرانسه جمعه شب به خشونت کشیده شد. در ادامه اعتراضات شبانه که از پانزده روز پیش در

آگهی

اعتراضات شبانه در پاریس علیه اصلاحات جنجال برانگیز در قانون کار فرانسه جمعه شب به خشونت کشیده شد.

در ادامه اعتراضات شبانه که از پانزده روز پیش در شهرهای فرانسه آغاز شده، نزدیک به سه هزار نفر جمعه شب در میدان رپوپلیک پاریس تجمع کردند.

درگیری میان پلیس و معترضان خشمگین پس از آن روی داد که به گفته پلیس شماری از معترضان اقدام به شکستن شیشه مغازه ها کردند. آنها سطل های زباله را به آتش کشیدند و به سوی پلیس سنگ و بطری پرتاب کردند. شیشه های دست کم دو بانک در شمال شرق پاریس شکسته شد.

این نانوا که نانوایی اش شب گذشته از گزند خشم معترضان در امان نمانده گفت: «اصلا جالب نیست. درک می کنم که مردم می خواهند بطور جمعی اعتراض کنند. اما نمی توانم بفهمم چرا باید کار به اینجا بکشد. نمی توانم آنهایی را که از این اوضاع سود می برند درک کنم. با این موافقم که فضایی برای بحث و گفتگو پیش آید هر چند با آنها هم نظر نباشم. اما فقط گفتگو نه چیز دیگری.»

پلیس برای متفرق کردن معترضان به گاز اشک آور متوسل شد. دست کم ۲۲ تن از معترضان هم بازداشت شدند. چهار مامور پلیس هم طی این درگیری ها زخمی شدند.

در پی این خشونت ها دادستان پاریس از سازمان دهندگان اعتراضات شبانه خواست تا محدودیت برگزاری تجمعات بعد از ساعت یک نیمه شب را رعایت کنند و جلوی بروز درگیری ها در جریان اعتراضات را بگیرند.

اصلاحات پیشنهادی وزیر کار فرانسه از جمله افزایش ساعت کاری، طی روز های اخیر انتقادات زیادی را در این کشور به همراه داشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تحصن حامیان فلسطین در دانشگاه علوم سیاسی پاریس؛ دانشجویان: فراخوان پلیس فرانسه عبور از خط قرمز است

عفو بین‌الملل «تداوم فرسایش» حقوق بشر در فرانسه در سال ۲۰۲۳ را محکوم کرد

برج ایفل پس از ۶ روز تعطیلی به دلیل اعتصاب کارگران بار دیگر میزبان گردشگران شد