عدم پیشرفت در دور سوم مذاکرات صلح سوریه در ژنو

عدم پیشرفت در دور سوم مذاکرات صلح سوریه در ژنو
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مذاکره کنندگان دور سوم گفتگوهای صلح سوریه در ژنو تا پایان روز جمعه به هیچ نتیجه ای نرسیدند. در عین حال استفان دی میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل

آگهی

مذاکره کنندگان دور سوم گفتگوهای صلح سوریه در ژنو تا پایان روز جمعه به هیچ نتیجه ای نرسیدند. در عین حال استفان دی میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در سوریه با بشار جعفری، نماینده این کشور جداگانه دیدار کرد.

حَسنی عبیدی، تحلیل گر نزدیک به مخالفان سوری به خبرنگار یورونیوز می گوید: «میان مذاکرات ژنو و آن چه اکنون در سوریه می گذرد رابطه مهمی وجود دارد. تشدید اقدامات نظامی رژیم سوریه قطعا می تواند به شکست مذاکرات دیپلماتیک جاری در ژنو بینجامد زیرا تا زمانی که عملیات سنگین نظامی و خروج دسته جمعی افراد از حلب ادامه دارد مخالفان نمی توانند مذاکره را ادامه دهند. آنها به دشواری وضعیت واقف هستند.»

دور قبلی مذاکرات در ماه مارس گذشته نیز پیشرفتی نداشت و مخالفان این بار هم بر لزوم ترک قدرت از سوی بشار اسد و تشکیل یک دولت انتقالی حتی با حضور دیپلمات ها و تکنوکرات هایی از درون خود رژیم اصرار می ورزند. مخالفان هم چنین طرح پیشنهادی سازمان ملل را مبنی بر تفویض قدرت بشار اسد به سه معاون رئیس جمهوری رد کرده اند.

فائزه جراح، خبرنگار یورونیوز در ژنو می گوید: «مذاکره کنندگان دو طرف درگیر در بحران سوریه اینجا در ژنو، در تعطیلات آخر هفته استراحت می کنند تا بار دیگر دوشنبه گفتگوهای دشواری را از سر بگیرند. دشوار از آن جهت که میان رژیم و مخالفانش اختلاف عمیقی بر سر رفتن بشار اسد و انتقال قدرت سیاسی در سوریه وجود دارد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز دور جدید مذاکرات درباره بحران سوریه در ژنو

بشار اسد: «تروریست ها هویت ملی را هدف گرفته اند»

انتقادها به دولت بشار اسد در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی سوریه