Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

انتقادها به دولت بشار اسد در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی سوریه

انتقادها به دولت بشار اسد در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی سوریه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت بشار اسد مصمم است انتخابات پارلمانی این کشور را روز چهارشنبه ۱۳ آوریل برابر با ۲۵ فروردین برگزار کند. این انتخابات در حالی برگزار می شود که

آگهی

دولت بشار اسد مصمم است انتخابات پارلمانی این کشور را روز چهارشنبه ۱۳ آوریل برابر با ۲۵ فروردین برگزار کند.

این انتخابات در حالی برگزار می شود که پرتاب بمبهای بشکه ای توسط هواپیماهای دولت مرکزی روی مناطق مسکونی استانهای تحت کنترل شورشیان از جمله حمص ادامه دارد و دست کم دو کشته و شمار قابل توجهی مجروح بر جای گذاشته است. از طرف دیگر نیروهای داعش کنترل یک شهر مهم و استراتژیک را در استان حلب و در نزدیکی مرز ترکیه دوباره در دست گرفته اند.

در همین حال استفان دومیستورا، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه پس از بازدید از دمشق و گفتگو با دولت بشار اسد از اقدامات ترکیه و عربستان سعودی که با هدف خنثی کردن گفتگوهای ژنو انجام می شود، انتقاد کرد.

انتخابات پارلمانی سوریه مورد انتقاد مخالفان دولت و همچنین جامعه بین المللی قرار گرفته است زیرا تمام نامزدها طرفدار دولت کنونی هستند و رای گیری در مناطق تحت کنترل شورشیان نیز برگزار نمی شود.

یکی از ساکنان دمشق می گوید: «چه کسی باید تصمیم بگیرد؟ آنها یا ما؟ چگونه کسانی که در هتلهای پنج ستاره می نشینند می توانند بیایند و قدرت را در دست گیرند؟ آنها که نتوانستند این کار را با زور انجام دهند، فکر می کنند اکنون می توانند بیایند و از ما برای رسیدن به این هدف استفاده کنند؟»

هشام الشعار، رئیس کمیته انتخابات اعلام کرد ساکنان آواره ادلب، رقه، حلب، دیر الزور و دیگر مناطقی که همچنان مشکلات امنیتی دارند می توانند در مراکز رای دهی که در استانهای دیگر دایر شده حاضر شوند و از حق رای خود در این انتخابات استفاده کنند.

این انتخابات در آستانه برگزاری دور دوم مذاکرات صلح سوریه برگزار می شود. مذاکرات صلح روز جمعه ۱۵ آوریل در حالی از سر گرفته خواهد شد که در دور اول مذاکرات پیشرفت تعیین کننده ای حاصل نشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شبه‌نظامیان شبیحه؛ ابزاری برای سرکوب اعتراضات و گریز از اتهام «جنایات جنگی» در سوریه

پهپادهای ایران و امارات در جنگ سودان؛ ماجرای هواپیمایی که از بندرعباس برخاست و از صفحه رادار محو شد

شکست سنگین حزب حاکم فرانسه در انتخابات اروپا؛ ماکرون پارلمان را منحل کرد