بشار اسد: «تروریست ها هویت ملی را هدف گرفته اند»

بشار اسد: «تروریست ها هویت ملی را هدف گرفته اند»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه و همسرش بامداد چهارشنبه در برابر دوربین های تلویزیون دولتی رای خود را در دمشق به صندوق انداختند. برپایی انتخابات

آگهی

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه و همسرش بامداد چهارشنبه در برابر دوربین های تلویزیون دولتی رای خود را در دمشق به صندوق انداختند.

برپایی انتخابات پارلمانی سوریه توسط دولت بعث در غیاب ناظران بین المللی در حالی است که مذاکرات صلح ژنو هنوز به نتیجه نرسیده و در جریان است.

آقای اسد به تلویزیون دولتی سوریه گفت: «درست است که تروریست ها تلاش کردند تا بسیاری از زیرساخت ها را نابود کرده و خون بسیاری بریزند ولی به هدف اصلی خود که حمله به زیرساخت های اصلی در سوریه یعنی «زیرساخت های اجتماعی و هویت ملی» بود، نرسیدند. بنابراین مستخدمین و رهبران تروریست ها در مسیری موازی زیر عنوانی سیاسی حرکت کرده اند. قصد اصلی آنان حمله به زیرساخت های اجتماعی و هویت ملی است که قانون اساسی آن را نمایندگی می کند.»

این انتخابات که هر چهار سال یکبار برپا می شود، فقط در شهر ها و مناطقی برگزار شده که تحت کنترل دولت است. کمیته برگزاری انتخابات تنها از دو شهر ادلیب و رقه به عنوان شهرهای تحت کنترل داعش و جبهه النصره یاد کرده با این همه شمار قابل توجهی از شهرهای این کشور در کنترل دولت نیست.

در حالی که بشار اسد از بی سابقه بودن «تعداد نامزدهای این انتخابات از تمامی اقشار» سخن گفته، اپوزیسیون سوریه شرکت در این انتخابات را تحریم کرده است. از سوی دیگر وزارت امورخارجه ایالات متحده آمریکا پیش تر اعلام کرده است که واشینگتن انتخابات سوریه را دارای مشروعیت نمی داند زیرا «بازتاب دهنده خواست مردم این کشور نیست.»

حدود پنج سال از سرکوب اعتراض مسالمت آمیز مخالفان دولت در سوریه می گذرد. برخورد نظامی با معترضان، شورش مسلحانه گروه های اسلامگرا و سپس ظهور افراطیون را در پی داشت.

با شکل گیری گروه موسوم به «دولت اسلامی» مشهور به داعش و نیز جبهه النصره، سوریه گرفتار جنگ داخلی شد که تا امروز ادامه دارد. شمار جان باختگان این جنگ بیش از ۲۷۰ هزار تن برآورد می شود.

حزب بعث سوریه در پی کودتای ۱۹۶۳میلادی قدرت را در این کشور در دست گرفت. مخالفان بشار اسد بار ها خواسته خود را مبنی بر کناره گیری وی از قدرت و تاسیس دولت انتقالی اعلام کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق

انفجار مرگبار در منطقه تحت کنترل طرفداران ترکیه؛ خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری در شمال سوریه ترکید

حمله هوایی شبانه به شرق سوریه؛ بهروز واحدی از اعضای سپاه پاسداران ایران کشته شد