Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

افزایش شمار قربانیان دو زلزله شدید در کوماموتو ژاپن

افزایش شمار قربانیان دو زلزله شدید در کوماموتو ژاپن
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شمار جان باختگان دو زلزله اخیر در کوماموتو در جزیره کیوشو، واقع در جنوب غرب ژاپن به ۳۲ نفر و تعداد زخمی ها به ۱۵۰۰ نفر رسید که حال ۸۰ نفر از آنان

آگهی

شمار جان باختگان دو زلزله اخیر در کوماموتو در جزیره کیوشو، واقع در جنوب غرب ژاپن به ۳۲ نفر و تعداد زخمی ها به ۱۵۰۰ نفر رسید که حال ۸۰ نفر از آنان وخیم گزارش می شود. همزمان با ادامه عملیات امداد و نجات، مقامات محلی از احتمال افزایش این آمار خبر داده اند. تاکنون ۷۰ هزار نفر از زلزله زدگان در اردوگاه های موقت اسکان داده شده اند. زلزله ۶.۵ ریشتری کوماموتو که شامگاه پنج شنبه روی داد در واقع پیش لرزه یک زلزله بزرگ تر با قدرت ۷.۳ ریشتر در بامداد شنبه بوده است.

یکی از شهروندان ژاپنی که شاهد زلزله بوده می گوید: «من صدای ظرف ها را می شنیدم که پشت سر هم روی زمین می افتادند و می شکستند. اکثر ظرفهایم از بین رفت.»

شهروند دیگری می گوید: «من شوکه شده بودم. فکر می کنم همه شوک زده شدند. بعد از زلزله اولی در روز پنج شنبه فکر می کردم تمام شده، برای همین بود که این بار شوکه شدم، واقعا جا خوردم.»

یک سد نیز بر اثر زلزله شکسته شد و ساکنان روستای نزدیک به آن مجبور به ترک خانه های خود شدند. امدادگران هم چنان در پی جستجوی افراد در زیر آوار ساختمان ها و گل و لای ناشی از رانش زمین هستند، اما بارندگی کار نجات بازماندگان به ویژه در مناطق کوهستانی را دشوار کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خرابی های گسترده در پی زمین لرزه مهیب دیگری در ژاپن

ویرانی های بجا مانده از زمین لرزه در ژاپن

تعداد قربانیان زمین لرزه ژاپن به دست کم ۹ کشته و حدود یک هزار زخمی رسید