تعداد قربانیان زمین لرزه ژاپن به دست کم ۹ کشته و حدود یک هزار زخمی رسید

تعداد قربانیان زمین لرزه ژاپن به دست کم ۹ کشته و حدود یک هزار زخمی رسید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شمار قربانیان زمین لرزه ۶.۵ ریشتری در جنوب ژاپن به دست کم نه کشته و حدود یک هزار زخمی رسید که حال دست کم ۵۰ تن از آنها وخیم گزارش شده است. ده ها

آگهی

شمار قربانیان زمین لرزه ۶.۵ ریشتری در جنوب ژاپن به دست کم نه کشته و حدود یک هزار زخمی رسید که حال دست کم ۵۰ تن از آنها وخیم گزارش شده است.

ده ها خانه عمدتا چوبی ویران و برق دست کم ۱۴هزار خانه قطع شده است. این حادثه طبیعی موجب بسته شدن راه ها و اختلال در عبور و مرور هم شده است.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن با دعا برای جانبخاتگان زمین لرزه و ابراز همدردی با خانواده های قربانیان، زخمی ها و آسیب دیدگان این حادثه طبیعی گفت: «دولت اقدامات لازم برای امدادرسانی را انجام می دهد و سلامت ساکنان منطقه در اولویت ماست.»

این زمین لرزه ساعت ۹:۲۶ دقیقه پنجشنبه شب به وقت محلی در ۱۱ كیلومتری شرق شهر كوماموتو در جزیره کیوشو رخ داد.

به گفته مقام های ژاپن در مجموع نزدیک به ۶۵۰۰ نیروی امدادرسان از جمله بیش از ۱۶۰۰ سرباز در عملیات امدادرسانی در این منطقه شرکت دارند. حدود ۴۴ هزار نفر در پناهگاه های موقت اسکان داده شده اند. نیروهای امداد در جستجوی قربانیان احتمالی این زمین لرزه هستند.

در پی این زمین لرزه چند شرکت بزرگ ژاپنی از جمله سونی و هندا فعالیت کارخانه های خود را در این منطقه بطور موقت متوقف کرده اند.

به گفته مقام های مسئول هیچ ناهنجاری در مرکز هسته ای سندای که دو رآکتور هسته ای در آن جای دارد پیش نیامده است.

پس از سونامی مارس ۲۰۱۱ در ژاپن که ۱۸۵۰۰ کشته برجای گذاشت و موجب فاجعه فوکوشیما شد، خطر زمین لرزه این کشور را بیش از گذشته تهدید می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجموعه ژاپنی «فوتبالیست‌ها» پس از ۴۳ سال به پایان رسید

بحران ازدواج در ژاپن؛ نام همه ژاپنی‌ها ظرف ۵ قرن آینده یکسان می‌شود

کاوشگر ژاپنی ماه توانست از دومین شب قمری نیز جان سالم به در برد