دموکرات ها در انتظار مناظره کلینتون و سندرز در نیویورک

دموکرات ها در انتظار مناظره کلینتون و سندرز در نیویورک
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هیلاری کلینتون و برنی سندرز، دو نامزد پیشروی دموکرات در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا پنجشنبه شب در نیوریورک مناظره می کنند. این

آگهی

هیلاری کلینتون و برنی سندرز، دو نامزد پیشروی دموکرات در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا پنجشنبه شب در نیوریورک مناظره می کنند.

این مناظره پیش از برپایی انتخابات درون حزبی دموکرات ها در نیویورک است و از سویی دیگر با اعتصاب حدود ۴۰ هزار تن از کارکنان شرکت ورایزون همزمان شده است. این اعتصاب که از روز چهارشنبه آغاز شده، یکی از بزرگترین اعتصابات سال های اخیر در سراسر ایالات متحده آمریکا محسوب می شود.

برنی سندرز در جمع گروهی از این اعتصاب کنندگان حاضر شد و گفت: «شرکتی طماع و سودآور می خواهد مشاغل دارای دستمزد مناسب را به خارج واگذار کند و می خواهد مزایای خدمات درمانی را از کارگرانش بگیرد، ولی آنان پول کافی برای پرداخت به مدیرعامل خود دارند را که سالانه ۲۰ میلیون دلار بپردازند. آنچه این اتحادیه و این کارگران می خواهند عدالت است و من امروز از آنان حمایت می کنم.»

یک نظرسنجی که در ماه مارس تهیه شده نشان می دهد از میان دموکرات ها و مستقل هایی که در عضویت اتحادیه های کارگری هستند ۳۶ درصد از برنی سندرز و ۵۰ درصد نیز از رقیب حزبی اش، هیلاری کلینتون حمایت می کنند.

وزیر پیشین امورخارجه دولت باراک اوباما در جمع هوادارانش گفت: «دوستان من، یک جای کار ایراد دارد وقتی که متوسط ثروت خانواده های سیاه پوست، بخش کوچکی از متوسط ثروت خانواده های سفید پوست است. وقتی که آمریکایی های آفریقایی تبار همچنان احتمال رد شدن درخواست وامشان بیشتر است. یک جای کار ایراد دارد وقتی کودکان سیاه پوست برای بزه ای کوچک بازداشت می شوند ولی کودکان سفید پوست برای موارد مشابه، نه.»

تاکنون هیلاری کلینتون حمایت هزار و ۷۵۸ و برنی سندرز پشتیبانی هزار و ۶۹ نماینده حزبی را داشته و هر نامزد برای برنده شدن در این انتخابات مقدماتی نیاز به حمایت ۲ هزار و ۳۸۳ نماینده را دارند. برنده نهایی پا به رقابت انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر خواهد گذاشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«جار و جنجال جمهوریخواهان»؛ سندرز: چرا موقع معافیت مالیاتی میلیاردرها اعتراضی ندارید؟

شیرینی‌پز فرانسوی‌الاصل پنج رئیس‌جمهور آمریکا در ۷۸ سالگی درگذشت

ناکامی سندرز؛ سنای آمریکا از فروش موشک‌های پیشرفته ۶۵۰ میلیون دلاری به عربستان حمایت کرد