Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

صندوق بین‌المللی پول: نرخ بیکاری در ایران افزایش می‌یابد

صندوق بین‌المللی پول: نرخ بیکاری در ایران افزایش می‌یابد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

صندوق بین‌المللی پول در تازه ترین گزارش خود درباره چشم‌انداز اقتصاد جهانی پیش‌بینی کرد نرخ بیکاری در ایران در دو سال آینده افزایش می‌یابد.

بنا بر این گزارش که روز سه‌شنبه دوازدهم آوریل منتشر شد، نرخ بیکاری در ایران در سال ۲۰۱۵، ۱۰/۸ دهم درصد برآورد شده است؛ طبق پیش‌بینی این نهاد همین رقم در سال ۲۰۱۶ به ۱۱/۳ و در سال ۲۰۱۷ به ۱۱/۶ درصد افزایش خواهد یافت.

صندوق بین‌المللی پول همچنین نرخ رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۵ را صفر اعلام کرده است. با توجه به توافق هسته‌ای و رفع و تعلیق تحریم‌های بین‌المللی علیه تهران و حضور مجدد این کشور در بازار جهانی نفت، صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی می‌کند که اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۶، رشدی معادل ۴ درصد را تجربه کند. مطابق این گزارش، این رقم در سال ۲۰۱۷، به ۳/۷ درصد خواهد رسید.

در این گزارش همچنین نرخ رشد اقتصادی افغانستان در سال ۲۰۱۵ معادل ۱/۵ درصد اعلام و پیش بینی شده که این کشور در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به ترتیب رشدی معادل ۲ و ۳ درصد را تجربه خواهد کرد.

در این گزارش که با عنوان «رشد بسیار ضعیف برای مدت زمانی بسیار طولانی» منتشر شده است، صندوق بین‌المللی پول برای دومین مرتبه پیش‌بینی خود از نرخ رشد اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۶ را کاهش داده و رقم آن را ۲/۳ دهم درصد تخمین زده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارش گاردین از قهر جوانان ایرانی با انتخابات؛ «جلیلی و پزشکیان فرقی با هم ندارند»

تلاش جمهوری اسلامی برای تعیین جایگزین رئیسی؛ شور و شوق مردم برای بازی همستر از انتخابات بیشتر است

واکنش‌ها به نخستین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری: بی‌رمق، حوصله‌بر و فاقد برنامه اقتصادی