دیدار وزیر خارجه ایتالیا از لیبی

دیدار وزیر خارجه ایتالیا از لیبی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پائولو جنتیلونی، وزیر خارجه ایتالیا روز سه شنبه از طرابلس پایتخت لیبی دیدار کرد. پائولو جنتیلونی نخستین مقام ارشد اروپایی است که از آغاز به کار دولت

آگهی

پائولو جنتیلونی، وزیر خارجه ایتالیا روز سه شنبه از طرابلس پایتخت لیبی دیدار کرد.

پائولو جنتیلونی نخستین مقام ارشد اروپایی است که از آغاز به کار دولت وحدت ملی به ریاست فایز سراج در لیبی، از این کشور دیدار می کند. این اقدام به منزله پایان دادن به انزوای لیبی در عرصه بین المللی تلقی می شود.

به گفته وزیر خارجه ایتالیا، به منظور پشتیبانی از لیبی در مبارزه با داعش تحریم های تسلیحاتی می تواند لغو شود. او گفت: «از طریق همکاری هایمان می توان به آینده ای فکر کرد که بخشی از تحریم ها برداشته شود و این امکان را به مقام های لیبی بدهد که با تقویت توان خود علیه گروه داعش و تروریسم مبارزه کنند.»

وزیر خارجه ایتالیا حمایت و پشتیبانی کشورش از دولت تحت حمایت سازمان ملل متحد در لیبی را با هدف برقراری ثبات در این کشور اعلام کرد.

رئیس دولت وحدت ملی دو هفته پیش وارد طرابلس شد و در بدو ورود اولویت خود را «برقراری آتش بس در سراسر لیبی، آشتی ملی و مبارزه با گروه داعش» اعلام کرد.

لیبی در پی سرنگونی معمر قذافی در سال ۲۰۱۱، صحنه آشوب و جنگ داخلی بوده تا اینکه سه سال بعد (در سال ۲۰۱۴) و در پی یک رشته درگیری ها، ائتلاف گروه های موسوم به «فجر لیبی» کنترل پایتخت را برعهده گرفت. اما بی نظمی و فقدان دولت مرکزی طی این سالها لیبی را به یکی از مراکز اصلی گروه داعش تبدیل کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«چاره مهار جریان راست ‌افراطی در اروپا جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی است»

قتل دانشجوی دختر بار دیگر موضوع خشونت علیه زنان در ایتالیا را برجسته کرد

احکام سنگین علیه شبکه مخوف مافیایی در ایتالیا؛ تقاضای ۵ هزار سال مجازات زندان برای ۳۰۰ متهم